Kuchnia za 5 milionów złotych– najdroższa na świecie!

26 Komentarzy
6 Zdjęć
Piątek, 30-11-2012

Fiore di Cristallo to najbardziej kosztowne kuchnia, jaką kiedykolwiek zaprojektowano. Trzeba za nią zapłacić aż milion funtów! Na zamówienie tego cudeńka trzeba czekać 8 miesięcy. Autorem i wykonawcą aranżacji jest Włoch Claudio Celiberti.

Wyposażenie i materiały, z których wykonano kuchnię są bardzo kosztowne. Klamki i żyrandol (26,4 tys. funtów) zrobiono z kryształów Murano a ściany z miedzi. Pośrodku stoi kryształowa wyspa (36,850 funtów) służąca jako stół. Kryształowa jest także umywalka (2,680 funtów). Krany wykonano z chromu i drogich kamieni (1,6 tys. funtów) -  to dzieło słynnego  designera Philipa Starcka. Kamienne blaty warte są 6,850 tys. funtów, lodówka 5 tys. funtów, ekspres do kawy 1,714 funtów, klimatyzowana szafka na wino 2,762 funtów.

Projektant  Fiore di Cristallo twierdzi, że kuchnia jest połączeniem nowoczesnego wzornictwa, najwyższej jakości surowców, kunsztownego rzemiosła oraz funkcjonalności.

W pomieszczeniu wartym tyle pieniędzy aż nie wypada gotować...

EM

 • Śr., 05-12-2012 Gość
  murano to nie kryształ, tylko szkło :|
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-12-2012 Gość
  Wszystkie fanki zakupów i wyprzedaży zapraszamy do wzięcia udziału w wyjazdach "zakupy i zwiedzanie". Nowość na rynku!! Zaplanowane terminy wyjazdów do Berlina, Londynu i Barcelony. Poza wyprzedażami skorzystacie z oferty wiosek outletowych położonych w okolicy tych miast. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.drogiibezdroza.pl/in…
  ZAPRASZAMY!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 Ziutka
  mniam, wysmakowana w kolorze i doborze materiałów, chciałabym mieć taką aby zapraszać przyjaciół i serwować smakowite kolacje, ciesząc zarówno podniebienie jak i oczy. Dobrze, że są tacy, których stać na takie cacka...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 19-12-2012 dominion
  Tytuł powinien brzmieć: "Jak najgłupiej wydać 5 mln zł".
  ...i dlaczego [mln zł] skoro żaden projektant ani uzyty materiał nie pochodzi z Polski?

  Może ktoś potrafi obronić sens tego projektu bardziej sensownie niż "...miliarderów stać na to".

  Może i stać finansowo ale czy intelektualnie...?

  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-12-2012 dusia
  Popatrzeć można.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-12-2012 ulko
  Przecież są chętni to można im tylko pogratulować.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3