Konsumenci w USA ruszają na zakupy

1 Komentarz
3 Zdjęcia
Poniedziałek, 31-05-2010

Konsumenci w USA ruszają na zakupy

Jak wynika z najnowszych wyników kwartalnych największych sieci handlowych w Stanach Zjednoczonych, konsumenci ruszyli na zakupy. Wydają oni coraz więcej na modną odzież, torebki i akcesoria, jednak nadal zachowują ostrożność w wydatkach.

Cztery największe sieci handlowe zanotowały zdecydowany wzrost zysków operacyjnych w stosunku do tego samego okresu w poprzednim roku. W roku 2009 najbardziej odczuwalne były skutki kryzysu gospodarczego, który rozpoczął się jesienią 2008 roku. Najnowsze wyniki wskazują, że dobiegł on końca i wszystko wraca do tego co można uznać za normę.

Szef największej sieci handlowej poinformował, że w sklepach sieci Macy’s oraz Bloomingdale’s zanotowano w pierwszym kwartale 2010 roku wzrost na poziomie 5,5% (w stosunku do analogicznego okresu w roku 2009).Równie dobre są prognozy na nadchodzące lato oraz jesień.

Źródło:  FT.com

Konsumenci w USA ruszają na zakupy

Konsumenci w USA ruszają na zakupy

AWP

  • Wt., 01-06-2010 gość
    CO wy sie Stanami zajmujecie w EUROPIE nadal jest straszny krach niema pracy ludzie manifestuja i nadal jest zle!!!Ciagle podajecie tylko o USA a o europie cisza no bo co macie podac ze nadal bida i nedza.
    Odpowiedz Zgłoś