Komunijne trendy 2012: prezenty

29 Komentarzy
28 Zdjęć
Czwartek, 17-05-2012

Prezenty z okazji Pierwszej Komunii co roku rządzą się swoimi prawami. Nie omija ich oczywiście moda, która decyduje o tym, co należy wręczyć, a czego już absolutnie nie wypada. Jeśli nie masz pomysłu na podarek albo po prostu nie chcesz ryzykować nietrafionym wyborem, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie po prostu tzw. koperta. Kwoty wahają się od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Coraz częściej praktykowanym pomysłem jest lokata bankowa. Dziecko pewnie nie od razu doceni jej wymierną wartość, jednak myśląc perspektywicznie, może okazać się to strzałem w dziesiątkę.

W rankingu najpopularniejszych prezentów wciąż utrzymują się laptopy, aparaty fotograficzne, konsole, rowery. Na prowadzenie wychodzą jednak smartfony oraz tablety. Obiektem pożądania jest oczywiście iPad. Rodzice oraz chrzestni, którzy nie chcą obdarowywać dziecka elektronicznymi gadżetami mogą też zainwestować w poszerzanie jego zainteresowań lub nowe hobby. W takim przypadku najlepsze będą np. lekcje jazdy konnej, kursy językowe, wyjazdy zagraniczne albo abonamenty na zajęcia lub warsztaty.

Nic jednak nie przebije hitu tegorocznych komunii. Okazuje się, że rewelacją 2012 roku jest jeż pigmejski. Te urocze, małe zwierzątka mogą być hodowane w warunkach domowych. Żywią się pokarmem dostępnym w sklepach zoologicznych (m.in. mączniaki, świerszcze, sucha karma). Kosztują od kilkudziesięciu do ponad 400 zł.

EM

 • Wt., 15-05-2012 Gość
  Głupota ludzka nie zna granic...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-05-2012 toto
  A moze komunia bez prezentow
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-05-2012 matka chrzestna
  Budujaca wiadomość, ze to malutkie zwierzatko bije koperte czy wycieczke zagraniczna , wreszcie normalnie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-05-2012 Gość
  haha, macie swój święty sakrament hipokryci. Kościołowi zawsze zależało na kasie i jego wyznawcom najwidoczniej też.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-05-2012 patom
  1 komunia.. święto próżności
  mało który dzieciak tak naprawdę rozumie co i dlaczego robi
  pokuta? przeproszę albo i nie, obiecam poprawę, rozgrzeszą mnie, a jutro zrobię to samo
  ręce opadają
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-05-2012 jeż
  Tylko nikt nie pomyśli, że 3/4 (jeśli nic więcej) tych zwierzątek zostanie po miesiącu czy dwóch porzucone w lesie, bo się znudzą, lub ktoś będzie jechał na wakacje.
  Jak ktoś wcześniej napisał: "Głupota ludzka nie zna granic", szkoda, że kosztem bezbronnych zwierząt.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-05-2012 Gość
  ta kupujcie gówniarzom żywe stworzenia ciekawa jestem kto się tym będzie opiekował jak dziecko wejdzie w okres dojrzewania!
  a po za tym zwierzęta to nie zabawki są to także istoty które potrzebują opieki i troski i nie powinny służyć do chwilowego zaspokojenia szczęścia waszego dziecka!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-05-2012 Gość
  W GŁOWACVH SIĘ POPRZEWRACAŁO. mYSŁAŁAM, ŻE KOMUNIA TO DOZNANIE DUCHOWE ALE NAJWYRAŹNIEJ SIĘ POMYLIŁAM....PSEUDO-KATOLICY.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-05-2012 xyz
  Mięsny jeż, mięsny jeż...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-05-2012 Gość
  biedne zwierzątka :(
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3