Kolekcja Louis Vuitton wiosna-lato 2013

4 Komentarze
45 Zdjęć
Sobota, 13-10-2012

Pokazy domu mody Louis Vuitton są jak podróże w czasie – nieprzewidywalne i bez granic. Marc Jacobs - kapitan tego wehikułu w zeszłym sezonie zabrał widzów na XIX-wieczny dworzec kolejowy rodem z Anny Kareniny, a tym razem zrobił skok do lat 60 –tych XX wieku. 

Na dziedzińcu Luwru umieszczono ruchome schody, a wybieg pokryto przypominającym szachownicę wzorem, który dla domu mody Louis Vuitton odkrył Damier. Motyw ten wykorzystał Jacobs również do stworzenia nadruków na strojach. Kwadraty są ozdobą sukienek, spodni płaszczy, topów. Różnią się jedynie kolorem i wielkością. Te sztywne ramy wzorów przełamywały nadruki w kwiaty, które na zasadzie kontrastu dawały nieco lżejszy i łagodniejszy look.

Na wybiegu dominowały trzy długości ubrań: mini, midi, maxi. Jacobs postawiał na klasyczne linie nawiązujące do stylu lat 60-tych.

Dziewczęce trapezowe sukienki, tuniki i luźne płaszcze świetnie wpisywały się w pop - artowy klimat. Soczyste kolory to także jeden z najbardziej przykuwających uwagę akcentów kolekcji. Pojawiły się nie tylko jaskrawa cytryna i soczysta zieleń, ale też paleta stonowanych beży, brązów czy szarości. Dla miłośniczek nienagannego stylu Louis Vuitton zaskoczeniem zapewnie będą krótkie topy, czy transparentne kraciaste spodnie.

Kolekcja nie jest jednak zdominowana modelami awangardowymi. Ciągle dominującą linią są eleganckie koktajlowe sukienki i szykowne długie spódnice. Ważnym dopełnieniem pokazu były dodatki i buty. Dziewczęce opaski na włosy, niewielkie kuferki, kopertówki i buty na spłaszczonym niewielkim obcasie z bardzo mocno wydłużonym noskiem urzekały elegancją i jakością.

Minimalistyczna i geometryczna – taka jest najnowsza kolekcja Louis Vuitton. Bez zbędnych ozdób, z nostalgiczną nutą powrotu do szalonych lat 60-tych, dziewczęcych, ale także  zmysłowych i kobiecych. Marc Jacobs to świetny podróżnik - po raz kolejny udało mu się oczarować wszystkich wyprawą  w czasy pop - artu.

MB

 • Sob., 13-10-2012 Gość
  to jest wszystko brzydkie- dla kogo to zaprojektowano? zapewne sztuka dla sztuki!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 13-10-2012 gosc
  To jest oryginalne nie brzydkie, zaprojektowane do noszenia, mody nie bierze sie powaznie ze smutkiem, moda to zabawa i radosc!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 13-10-2012 tara
  To już było przypomina pop -art, nosiłam z sukcesami
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 15-10-2012 Meg
  jednym słowem- koszmar
  Odpowiedz Zgłoś