Kawior zamiast batoników. Automat dla wymagających

3 Komentarze
4 Zdjęcia
Środa, 05-12-2012

Czasy, w których automaty z żywnością kojarzyły się tylko ze słodkimi batonikami i rogalikami, wkrótce mogą minąć bezpowrotnie. Teraz maszyna może podać nie tylko namiastkę pysznej kawy latte, ale także luksusowy kawior. W centrum handlowym Burbank Town Center w Kalifornii firma Beverly Hills Caviar postawiła automat serwujący kawior z najwyższej półki. Kolejne dwa znalazły się w Los Angeles.

Automaty od Beverly Hills Caviar serwują m.in. trufle, ślimaki, bliny, a także bottargę, czyli zasuszoną ikrę ryb. Maszyna największy wybór pozostawia jednak miłośnikom kawioru, nic więc dziwnego, że nazywana jest unikalnym kawiorowym butikiem. Kawior podawany jest w niebieskim pudełku z perłową łyżką w zestawie. Zagadką jest jedynie świeżość kawioru i innych smakołyków. Pod tym względem automat nie zastąpi dobrej restauracji.

Taka luksusowa przyjemność w centrum handlowym nie należy do tanich. Dania dostępne w automatach kosztują od 50 do 500 dolarów. Najdroższy jest czarny kawior z bieługi. 500 dolarów to cena za zaledwie 28 g tego smakołyku.

MM

 • Śr., 05-12-2012 Kamil
  jestem za!!!! uwielbiam rybie jajuszka :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 05-12-2012 Gość
  mi się ta łyżeczka podoba :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 06-12-2012 Gość
  a pomyśleć, że są regiony świata gdzie takie frykasy jada się jak u nas smalec do chleba. Na własne oczy widziałem domek, który ledwie stał a zaproszeni do środka poczęstowani zostaliśmy kawiorem i wódką. Bieda ma różne oblicza zwłąszcza na terenie byłego ZSRR :)
  Odpowiedz Zgłoś