Karta Starbucksa obiektem pożądania

9 Komentarzy
4 Zdjęcia
Środa, 12-12-2012

Było to celowy zabieg marketingowy, który miał wypozycjonować kawę ze Starbucksa jako produkt luksusowy albo dzieło czystego przypadku, wykreowane przez oszalałych fanów marki.

Sieć popularnych kawiarni w ramach świątecznej akcji przygotowała karty upominkowe dla klientów. Wyprodukowano ich tylko 5 tys. Każda warta była 400 dolarów, ale można ją było kupić za 50. Osoba będąca jej posiadaczem nabywa od razu przywileje związane z członkostwem w złotym klubie Starbucksa (prezenty, darmowe kawy i herbaty).

Wykonana z metalu srebrna karta do sprzedaży trafiła w ubiegły czwartek. Dostępna była tylko na serwisie gilt.com, specjalizującym się w sprzedaży ekskluzywnych produktów. Od momentu udostępnienia oferty Starbucksa cała pula karta rozeszła się zaledwie w ciągu minuty! Teraz można ją kupić tylko na ebay.com za ok. tysiąc dolarów. Taka stawka zahacza już o wartość kolekcjonerską...

Podobny szał opanował klientów Starbucksa kiedy firma wprowadziła niedawno nową kawę Costa Rica Finca Palmilera. Kubek kosztuje 7 dolarów i jest to najdroższa kawa w ofercie. Ziarna są specjalnie selekcjonowane i pochodzą z wyjątkowej hodowli. Jedna Costa Rica Finca Palimiera dziennie nie uszczupli aż tak budżetu, ale już kilka filiżanek wiąże się ze sporym wydatkiem.

EM

 • Śr., 12-12-2012 God Bless Engilshmen
  Idioci wszędzie Idioci
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 wdn
  nie zauważyłam nic wyjątkowego w tej kawie:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 dexter
  kawa jak kawa, płaci sie za markę... tak samo z tymi kartami..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 BDD
  Starbucks jest kiepski. Jesli jest po drodze i mam ochote na kawe to kupuje, ale isc specjalnie do Starbucksa i jeszcze sie tym lansowac jest idiotyzmem.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 Ola
  Hipsterki pewnie mają mokro. Ten cały Satrbucks to mocno przereklamowana sprawa.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 gosc
  God Bless Engilshmen (Śr., 12-12-2012) napisał:

  Idioci wszędzie Idioci

  Tylko ty madry/madra!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-12-2012 May
  Nie powiem,jak idę na zakupy do centrum handlowego(Wroclaw,bo tu mieszkam,ale nieistotne)to zwykle zachodzę na kawę do Starbucksa albo do coffee heaven( dla mnie te obie kawiarnie są bardzo podobne,jeśli chodzi o proponowane menu i ceny).Muszę przyznać,że kawę mają niezlą,ale nie jest to żadna rewelacja(to po pierwsze),bo jak ktoś się postara to w domu przyrządzi równie dobrą-nawet można sobie kupić do domu w starbucksie kawę w torebce 200g za ok.26 PLN...czyli normalna cena w sumie,a po drugie za bardzo się cenią ,bo widzę przecież jak robią mi tą kawę i sorry,ale to jest raczej napój kawowy,bo kawy jest tam odrobinka,a tak to zwykle mleko,woda,cukier,bita śmietana w sprayu,no i ewentualnie w niektórych zmiksowany lód czy polewa owocowa-jednym slowem żadne halo.Przyrządzają bardzo szybko ,do 2 minut i kawka gotowa.Po prostu ja tam zachodzę tylko przy okazji zakupów i nie uważam ,że to jakiś lans,bo to nie jest lans w żadnym wypadku.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 15-12-2012 Gość
  May (Czw., 13-12-2012) napisał:

  Nie powiem,jak idę na zakupy do centrum handlowego(Wroclaw,bo tu mieszkam,ale nieistotne)to zwykle zachodzę na kawę do Starbucksa albo do coffee heaven( dla mnie te obie kawiarnie są bardzo podobne,jeśli chodzi o proponowane menu i ceny)


  We Wro nie ma porządnej kawiarni przecież..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 28-12-2012 Leming w białym Aurisie
  A kiedy zaczną szczać do kawy?? Kubek osiągnie wtedy cenę 50 dolców!
  Odpowiedz Zgłoś