Kąpiel z tygrysem za 200 dolarów

4 Komentarze
10 Zdjęć
Piątek, 02-11-2012

Prywatne ogrody zoologiczne mają spore pole do popisu, kiedy chodzi o dodatkowe atrakcje. Kiedy w polskim miejskim zoo ludzie zachwycają się motylarnią czy niedźwiedziarnią, w innym obiekcie kontakt ludzi ze zwierzętami jest dosłownie bezpośredni.

W Dade City’s Wild Things na Florydzie do niedawna taką atrakcją była kąpiel z aligatorem. Teraz zeszła na dalszy plan, bo za sumę 200 dolarów można w wodzie popluskać się z młodym tygrysem.

"Kąpiel" z tygrysem trwa pół godziny. Można w tym czasie pobawić się z nim w wodzie, na trawniku lub jedynie go nakarmić. Usługa jest dostępna tak dla dzieci, jak i dorosłych. W cenie 200 dolarów dołączane są ponadto pamiątkowe zdjęcia i płyta z filmem. Zapłacić muszą również osoby, które chcą baraszkowanie w wodzie jedynie pooglądać. Takie widowisko kosztuje ich 10 dolarów.

Przeciwni takim zabawom są oczywiście ekolodzy, zarzucając, że to niebezpieczne dla zdrowia zwierząt. Co na to przedstawiciele ogrodu zoologicznego? Jak twierdzą, młode tygrysy lubią kąpiel, a ta z ludźmi jest dla nich treningiem. Uczy ich ignorowania różnych rozpraszających czynników, co w przyszłości ma owocować większym komfortem w trakcie badań i medycznych zabiegów.

Czy ta atrakcja jest bezpieczna dla ludzi? Tygrysy są łatwiejsze do kontrolowania w wodzie niż na lądzie – uspokajają pracownicy zoo. Są wśród was chętni na kąpiel w takim towarzystwie?

Wiecej TU

MM

 • Pt., 02-11-2012 Gość
  do pierwszego wypadku
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 02-11-2012 Gość
  Tygrysek jest śliczny ale czy to taka atrakcja kąpać sie razem ze zwierzęciem i to jeszcze za oplatą, raczej wątpliwa przyjemność
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 02-11-2012 Gość
  Musieliby mi płacic.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-11-2012 Gość
  Ale super, szkoda że w Polsce nie ma czegoś takiego. Tysiaczki prześliczne.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 11-11-2012 Gość
  Plywalem już z delfinami,orka,zolwiami,sloniem morskim,foka,rekinem,plaszczka, sloniem, teraz pora na tygrysa.
  Odpowiedz Zgłoś