John Galliano traci odznaczenie Kawalera Legii Honorowej

31 Komentarzy
10 Zdjęć
Niedziela, 26-08-2012

Prezydent Francji Francois Hollande odebrał Johnowi Galliano prestiżowe odznaczenia Kawalera Legii Honorowej. Powód? Publiczny, rasistowski i antysemicki wybryk projektanta w zeszłym roku. 

John Galliano tytuł Kawalera Legii Honorowej otrzymał w 2010 roku w Pałacu Elizejskim. U szczytu sławy, wielbiony za każdą kolekcję Diora. Teraz specjalnym i opublikowanym we francuskim dzienniku dekretem prezydenta odznaczenie zostało mu odebrane. 

Kariera słynnego kreatora legła w gruzach w marcu zeszłego roku. Będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków, w paryskiej kawiarni Galliano wyzwał parę gości. Awantura miała rasistowski i antysemicki podtekst i ostatecznie stała się podstawą do zwolnienia Galliano ze stanowiska głównego projektanta domy mody Christian Dior. Do zwolnienia doszedł wyrok skazujący wydany przez francuski sąd i utrata marki sygnowanej własnym nazwiskiem. Galliano przeprosił, poszedł na odwyk i zniknął na długie miesiące. 

Na początku tego roku pojawiły się pogłoski, jakoby projektant planował powrót do pracy. Szczegóły nie są jednak znane. 

AW

 • Sob., 25-08-2012 Gość
  Da rade.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 25-08-2012 Gość
  Gość (Sob., 25-08-2012) napisał:

  Gość (Sob., 25-08-2012) napisał:

  Kocham Galiano to wielki talent ! Mam jego rzeczy z kolekcji moj maz jest w polowie Zydem I smieje sie z tego tez uwaza Johna za wielkiego projektanta bo nim jest a jak sam powiedzial po pijaku rozne bzdury sie plecie I ten szum z Galiano to zupelnie niepotrzebna szobka bo przez glupote niszcza wspanialy talent ! I popieram go ma racje!  talent a kultura i szacunek do innych nie idą w parze.Nie da sie u człowieka oddzielić kultury od talentu, to tworzy całość jego osobowości.Alkohol i narkotyki obnażyły jego małość , okazał się uzależnionym pijaczkiem i narkomanem, prostakiem i chamem i dla niego miejsca wśród wielkich nie powinno byc.

  THUMBS UP !!!! for ya.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 26-08-2012 zybi99
  Może sie przeniesie do Iranu?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 26-08-2012 angela91
  wpadajcie na mój blog
  http://g-kosmetyki.blog.pl/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 26-08-2012 Gość
  Galliano to Gigant ! Nikt i nic tego nie zmieni!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 26-08-2012 Galliano super
  Prezydent Francji okazał się świnią , kopie leżącego. Albo jest żydem albo na żydowskim pasku chodzi . Tym gorzej dla tej świni . żydzi zniszczyli wybitnie zdolnego człowieka. żydzi nie znoszą ludzi wybitnych innej nacji niż oni. To wielka podłość !!!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 26-08-2012 Gość
  Kocham Galiano to wielki talent ! Mam jego rzeczy z kolekcji moj maz jest w polowie Zydem I smieje sie z tego tez uwaza Johna za wielkiego projektanta bo nim jest a jak sam powiedzial po pijaku rozne bzdury sie plecie I ten szum z Galiano to zupelnie niepotrzebna szobka bo przez glupote niszcza wspanialy talent ! I popieram go ma racje!

  talent a kultura i szacunek do innych nie idą w parze.Nie da sie u człowieka oddzielić kultury od talentu, to tworzy całość jego osobowości.Alkohol i narkotyki obnażyły jego małość , okazał się uzależnionym pijaczkiem i narkomanem, prostakiem i chamem i dla niego miejsca wśród wielkich nie powinno byc.

  nieliczni wielcy utalentowani byli w życiu prywatnym bez skazy , gdyby ich po tym oceniać , to wśród wielkich zostałby tylko Papież Jan Paweł II czosnkowy baranie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 26-08-2012 Gość
  pieprzony pedał
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 26-08-2012 gosc
  Gość (Niedz., 26-08-2012) napisał:

  Kocham Galiano to wielki talent ! Mam jego rzeczy z kolekcji moj maz jest w polowie Zydem I smieje sie z tego tez uwaza Johna za wielkiego projektanta bo nim jest a jak sam powiedzial po pijaku rozne bzdury sie plecie I ten szum z Galiano to zupelnie niepotrzebna szobka bo przez glupote niszcza wspanialy talent ! I popieram go ma racje!  talent a kultura i szacunek do innych nie idą w parze.Nie da sie u człowieka oddzielić kultury od talentu, to tworzy całość jego osobowości.Alkohol i narkotyki obnażyły jego małość , okazał się uzależnionym pijaczkiem i narkomanem, prostakiem i chamem i dla niego miejsca wśród wielkich nie powinno byc.  nieliczni wielcy utalentowani byli w życiu prywatnym bez skazy , gdyby ich po tym oceniać , to wśród wielkich zostałby tylko Papież Jan Paweł II czosnkowy baranie

  Papiez bez skazy?Moze dla ciebie!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 27-08-2012 vfg
  widac ,ze gej!
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4