Jest pięknie - start

14 Komentarzy
3 Zdjęcia
Poniedziałek, 17-11-2008

Jest pięknie - start

Opinia publiczna i szeroko pojmowane media w Polsce nie poświęcają architekturze wiele miejsca. Dziedzina skazana jest nieomal wyłącznie na profesjonalne środowiska i publikacje, a co za tym idzie na stosunkowo wąski krąg odbiorców. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest brak architektury w publicznej dyskusji, dystans do jej odważnych przejawów i strach przed ryzykownymi niekiedy realizacjami. Dominują zachowawczość, banał i komercja przeplatane od czasu do czasu zachwytem nad zagranicznymi projektami.

Pełni nadziei i przekonani, że temat godny jest największej uwagi, rozpoczynamy nowy cykl publikacji, który za cel stawia sobie promocję współczesnych architektów i dekoratorów wnętrz. Do współpracy zapraszamy młode pracownie, architektów i dekoratorów, którzy na naszych łamach będą mogli zaprezentować swoje projekty i propozycje. Interesuje nas wszystko, zarówno klasyka, jak i awangarda. W równym stopniu popieramy prace odwołujące się do tradycji, jak i odważne, radykalne rozwiązania. Stawiamy na profesjonalizm, indywidualizm i oryginalność. Liczymy na sporą dawkę twórczego myślenia o przestrzeni i na projekty, które staną się przedmiotem dyskusji. 

Czekamy na zgłoszenia. E-mail powinien zawierać rzeczowy opis projektu z jasnym zaznaczeniem, że autor ma do niego wszelkie prawa. Tekst należy poprzeć zdjęciami lub wizualizacjami.

Kontakt z redakcja: jestpieknie@luxlux.pl

Jest pięknie - start

Jest pięknie - start

AW

 • Wt., 18-11-2008 novia_jk
  POPIERAM!!!
  Będę musiała chyba przekonać mojego męża- architekta, aby coś swojego tutaj zaprezentował.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 18-11-2008 arch
  Dzięki, jestem architektem i wiem, że takiej dyskusji trzeba...idea super :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 18-11-2008 gość
  gość (Poniedziałek, 17-11-2008) napisał:  gość (Poniedziałek, 17-11-2008) napisał:
  ok.. archiktekci wymyslaja cuda na kiju, ale to nie oni to projektuja!! liczy budynek konstruktor a instalator wyposaza go w instalacje- im wieksza jazda architekta tym trudniesze ich zadanie. wiec pliiss oceniajac budynek nie okreslajcie go mianem dziela architekta- on go tylko naszkicowal- cieka prace wykonali za niego inni !!
  Ciezka prace to wykonuja wszyscy raczej, bo chyba nie instalator z konstruktorem projektuja wyglad budynku w kazdym detalu- na zewnatrz i wewnatrz budynku- to sie nazywa projekt wykonawczy i architektowi zamuje duzo wiecej czasu, bo musi poukrywac rurki, ktore instalator poprowadzil np. do wentylacji.


  popieram. kolega nie ma pojecia o pracy architekta w sili sie na zlote mysli :/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 20-11-2008 gość
  super pomysł:-)popieram
  Odpowiedz Zgłoś
1 2