Jak zorganizować domowy bankiet?

0 Komentarzy
5 Zdjęć
Wtorek, 27-11-2012

Wszyscy uwielbiamy każdego rodzaju wydarzenia, a więc imprezę klubową, koncert, domówkę. Dlaczego? Bowiem uczestnictwo w takich eventach daje nam sposobność spotkania się z przyjaciółmi, poznania kogoś nowego, a także zrelaksowania się po ciężkim tygodniu w pracy. To są plusy.

Oczywiście sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, gdy z konsumenta takich przyjemności musimy zmienić się w organizatora i to na naszej głowie są wszystkie przygotowania. A więc jak przygotować domowy, okazały bankiet, który będzie jednocześnie elegancki i nowoczesny, aby pokazać się z jak najlepszej strony i nie popełnić żadnego faux pas?

Każda z Was na pewno przynajmniej kilka razy w roku znajduje się w roli osoby odpowiedzialnej za całkowitą organizację przyjęcia. Czy to chrzciny, ślub, parapetówka, spotkanie biznesowe, bankiety, czy też spontaniczne spotkanie zupełnie bez okazji - zawsze jest niezliczona liczba powodów idealnych do świętowania. I bez względu na to, czy zapraszamy przyjaciółki na kawę i ciasteczka, czy przygotowujemy duży bankiet na kilkadziesiąt osób- każdemu zależy z pewnością na tym, by wypaść jak najlepiej w roli gospodyni.

Dlatego, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i jednocześnie olśnić wszystkich przybyłych gości, warto zapoznać się z zagadnieniami z zakresu etykiety oraz savoir-vivre’u. Taka wiedza na pewno przysłuży się lepszej organizacji imprezy, doda niezbędnego błysku i wywrze na gościach niezapomniane wrażenie. Nie można zapominać o tym, że przyjmowanie gości to również sztuka.

Jeśli nie masz ochoty na przygotowywanie wszystkiego własnoręcznie, możesz zawsze zamówić catering. Na takiej samej zasadzie możesz również zamówić wina z dostawą do domu.

Do każdej imprezy trzeba przygotować się odpowiednio wcześniej, aby potem uniknąć pośpiechu na ostatnią chwilę i gorączkowego poszukiwania rozwiązania przed samym wydarzeniem. Dlatego warto sporządzić listę zakupów i dokładnie posprzątać mieszkanie. Czystość i porządek świadczą dobitnie o kulturze domu, ale również przyczyniają się do stworzenia miłego nastroju.

Można pokusić się także o przygotowanie dekoracji i zastosować tzw. motyw przewodni imprezy (np. podróż w głąb Tunezji, podczas którego podawane są orientalne potrawy), albo kolorystyczny. Rzecz jasna można połączyć motyw z kolorem i zachwycić gości nietuzinkową kombinacją.

artykuł sponsorowany