Jak rozpoznać podróbki cz. II. Torebki, biżuteria i zegarki

2 Komentarze
Sobota, 11-05-2013

Torebki i biżuteria to obok butów najczęściej podrabiane luksusowe produkty. Walka z nieuczciwymi producentami trwa dlatego warto przyjrzeć się bliżej wskazówkom, które pomogą rozpoznać nieoryginalne akcesoria Louis Vuitton, Gucci lub biżuterię Tiffany.

Zobacz także: 1000 dolarów grzywny albo rok więzienia, czyli NYC walczy z podróbkami
Zobacz także: Jak rozpoznać podróbki - część 1, buty

Poprzednie Zdjęcie 1/5 Następne

Torebki

Torebki

Jeszcze kilka lat temu bez problemu można było odróżnić podróbkę od oryginału. Najczęściej wskazywały na to słabe okucia i zapięcia, tania skóra i błędy w nazwach marek. Teraz „fałszywe” torebki nie tylko kosztują bardzo dużo, ale są także podobne do oryginałów w każdym szczególe.

Niestaranne, nierówne lub słabe szwy na podszewce są najlepszym dowodem na to, że torebka jest podróbką. Podwójne odszycie to gwarancja wytrzymałości. Sprawdź wewnętrzne metki. Te w oryginalnych torebkach są ręcznie wszywane lub specjalnie tłoczone na skórze.

To, czy torebka jest skórzana możemy poznać po tym, jak pachnie. Jeżeli kupujemy torbę z materiału to musi być on wytrzymały i idealnie zaszyty.

 

 

  • Sob., 11-05-2013 wiem więcej niż autor
    gratuluje wiedzy autorowi artykułu. Swoją wiedzą mógłby pomóc komórce w policji, zajmujacej się przestępstwami gospodarczymi
    Odpowiedz Zgłoś
  • Czw., 16-05-2013 Gość
    cholernie pomocny artykuł :/
    Odpowiedz Zgłoś