Jak być bardziej eko cz.2

4 Komentarze
8 Zdjęć
Wtorek, 21-08-2012

Segregowanie śmieci, noszenie płóciennych toreb na zakupy, mniejsze zużycie wody i energii to nawyki, które zdążyły nam wejść w krew. Z wielu względów ekologiczny tryb życia oszczędza nam czas i pieniądze. Dodatkowo, zwracanie uwagi na pochodzenie produktów spożywczych czy skład kosmetyków mogą okazać się korzystne dla naszego zdrowia. W ''byciu zielonym'' nie chodzi o to, aby ekstremalnie poświęcać się dla dobra planety Ziemi i wyrzekać się dotychczasowych przyzwyczajeń, ale żeby je modyfikować i zmieniać na bardziej korzystne.

Oto niektóre propozycje na bycie bardziej eko w życiu codziennym.

Zrób miejsce w szafie. Przejrzyj swoją garderobę i wybierz te ubrania, których nie będziesz nosić albo nigdy nie zostały założone. Jeśli coś wisi na wieszaku z metką od paru lat to znaczy, że już tak raczej zostanie.

Porzuć samochód. Nie na zawsze, ale od czasu do czasu przesiądź się na komunikację miejską albo rower. Świat z perspektywy dwóch kółek wygląda zupełnie inaczej!

Sprawdź ekologiczne kosmetyki. Oprócz certyfikatu, że są nie testowane na zwierzętach powinny też mieć przewagę naturalnych składników.

Świece sojowe są bardziej przyjazne dla środowiska niż te produkowane z parafiny. Wosk z soi pali się dłużej i bardziej równomiernie.

Domowe zabiegi spa. Relaks dla duszy i ciała to jest to! Wystarczy parę składników, które trzymasz w kuchni. Polecamy maseczkę wygładzającą cerę i zmniejszającą worki pod oczami. Zmieszaj miód, płatki owsiane i torebkę herbaty.

Kup kubek do kawy. Najlepiej termalny z wygodnym uchwytem. Kawy na wynos nie wmusisz wtedy nosić w plastikowych kubkach, które nie są biodegradowalne.

Doceń i wykorzystaj resztki. Zamiast wyrzucać jedzenie lepiej zrobić kanapkę, sałatkę albo jajecznicę. To oszczędność dla portfela i wyzwanie dla kreatywności:)

Zapakuj lunch albo drugie śniadanie w papierowe torebki. Plastikowe pojemniki, folie i woreczki bardzo długo się rozkładają, papier jest bardziej przyjazny.

W grupie raźniej. Jeśli podróż do pracy wymaga skorzystania z samochodu można go dzielić z innymi współpracownikami, którzy dojeżdżają do tej samej firmy i mieszkają w twojej okolicy. To okazja na nadrobienie towarzyskich zaległości, bycie na bieżąco z biurowymi nowinkami oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

EM

 • Wt., 21-08-2012 zielony
  Kupię dzisiaj kubek termalny , świece sojowe i papier śniadaniowy, daję słowo.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 21-08-2012 Gość
  Niestety żeby żyć eko trzeba być bogatym i tyle. 100 sztuk foliowych torebek papierowych kosztuje w dyskoncie mniej niż 1zł. Za tyle samo papierowych woreczków zapłacę około 10zł.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 21-08-2012 Gość
  Gość (Wt., 21-08-2012) napisał:

  Niestety żeby żyć eko trzeba być bogatym i tyle. 100 sztuk foliowych torebek papierowych kosztuje w dyskoncie mniej niż 1zł. Za tyle samo papierowych woreczków zapłacę około 10zł.

  foliowych torebek śniadaniowych - przepraszam za błąd
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 21-08-2012 Gość
  To samo jest z reklamówkami. W Tesco foliowa 0,08gr, papierowa 0,79gr. I niestety wcale ta papierowa nie wystarcza na dłużej.
  Odpowiedz Zgłoś