Jac topless, czyli współczesne piękno w ujęciu Demarchelier

1 Komentarz
12 Zdjęć
Piątek, 12-10-2012

Sześć wyjątkowych kobiet i dwóch słynnych fotografów. Panowie Demarchelier, Patrick i Victor przed obiektywem aparatu postawili: Sigrid Agren, Toni Garrn, Fridę Gustavsson, Constance Jablonski, Jac Jagaciak i Liu Wen. Znane modelki pozują głownie w dżinsach – często z kolekcji vintage - Calvin Klein, Levi’s i Jean Paul Gaultier. Częściowo rozebrane w naturalnych pozach, bez wyraźnego makijażu i dopracowanych fryzur, oddają ideę ponadczasowego piękna. 

Sesja powstała na zlecenie internetowego tytułu „What’s Contemporary” i ma być ilustracją współczesnej kobiecości. Pomysł tym bardziej ciekawy, że zlecenie podjęli fotografowie reprezentujący dwa różne pokolenia: ojciec i syn. Obeszło się bez porównań dwóch punktów widzenia. Mistrzowie Demarchelier wspólnie definiują współczesne kobiece piękno i piękno w ogóle.

Bez silenia się na innowacyjne ujęcia i zaskakujące stylizacje, duet odcina się od presji świata mody, który nieustannie domaga się nowości. Patrick i Victor Demarchelier proponują klasyczny portret, akcentując, że mimo zmieniającej się mody, nasza idea piękna ewoluuje bardzo powoli. Choć zawodowo związani z fotografią mody, mocno podkreślają, że to człowiek, nie ubranie, są w centrum każdego ujęcia i to człowiek czyni ubranie interesującym i wartym uwagi. 

AW

  • Pt., 12-10-2012 Gość
    jaki cel mają takie zdjęcia ? nikt mi nie wmówi ,ze to jest sztuka. Są po prostu wulgarne i koniec kropka, baba wystawia cycki na wierzch. Wole juz sesje dla playboya przynajmniej kobiety maja na prawde piekne kształty .
    Odpowiedz Zgłoś