Inwestycje: nieruchomości w Grecji tanieją

11 Komentarzy
31 Zdjęć
Środa, 18-04-2012

Grecja wciąż jest dotkliwie pogrążona w kryzysie finansowym, ale okazuje się być też rynkiem, który dzięki zapaści gospodarczej, w rzeczywistości zyskał. Jest bowiem lepiej niż było. Mimo strajków linii lotniczych i sytuacji ekonomicznej w 2010 roku Grecję odwiedziło 15 mln turystów, to więcej niż rok wcześniej. Niektórzy wczasowicze spędzają tu krótkie wakacje, ale inni szukają domów do kupna, w których mogliby co roku odpoczywać.

Gazeta 'Die Welt' podaje, że rynek greckich nieruchomości przeżywa swoiste oblężenie, jeśli chodzi o zainteresowanie. Liczba zapytań o oferty w biurach i agencjach wzrosła trzykrotnie. Ceny willi oraz apartamentów na wielu greckich wyspach spadły aż o 30 procent, a na kontynencie, domy często kosztują połowę ich pierwotnej wartości. Na przykład dom o powierzchni 100 m2, w dobrej lokalizacji jest do kupienia za 130 tys. euro.

Grecka branża luksusowych nieruchomości ma wiele do zaoferowania. Jest tu najtańsza ziemia w tej części Morza Śródziemnego. Stawki za robociznę w sektorze budowlanym też są niskie. Mimo preferencyjnych warunków i wzmożonego zainteresowania, wiele apartamentów wciąż czeka na nowych właścicieli. Bogaci Grecy, ze względów podatkowych  inwestują chętniej w innych częściach kontynentu, podczas gdy Europejczycy boją się konsekwencji ewentualnego opuszczenia przez kraj strefy euro i tym samym obniżenia wartości nieruchomości przy jej sprzedaży. Potencjalnych kupców odstrasza też widmo masowych protestów i strajków, które często paraliżują kraj. Mimo, tego – to dobry okres na inwestycję. Pewnie jest to,  że Grecja nigdy nie straci na atrakcyjności turystycznej, woda, plaże, gwarantowana pogoda to pewniaki, a kryzys kiedyś minie.

EM

  • Śr., 12-12-2012 Rodzyk
    Gość (Czw., 19-04-2012) napisał:

    ja bylem 4 lata w greci za 4000€ morzna kupic dom na wyspie no nietaki jak w polsce czy natych zdjeciach


    robisz sporo błędów ortograficznych osiołku....podpowiem ci ze 4000 € to jest ok. 16.000 pln,tyle może kosztować dość fajna buda dla psa
    Odpowiedz Zgłoś
1 2