Inditex planuje otwarcie sklepu internetowego Zara

13 Komentarzy
1 Zdjęcie
Wtorek, 06-10-2009

Inditex planuje otwarcie sklepu internetowego Zara

Jedna z najpopularniejszych marek ubrań, Zara, której właścicielem jest hiszpański koncern Inditex, otworzy sklep internetowy.

Jest to część projektu mającego zmaksymalizować zyski i przyciągnąć klientów. Inne marki koncernu (Pull and Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho i Uterqüe) nie są oferowane w internecine, wyjątkiem są produkty Zara Home.

Sklep rozpocznie sprzedaż od kolekcji jesienno – zimowej na rok 2010. Sklep będzie na początku oferował wysyłkę do klientów w Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Portugalii i Wielkiej Brytanii.

Inditex zanotował w pierwszej połowie roku spadki zysków ze sprzedaży, osiągając wynik 375 mln euro, co jednak jest wynikiem lepszym niż obliczane przez analityków 355 mln euro. Tak dobre wyniki uzyskano dzięki szybkiemu wzrostowi sprzedaży na rynkach azjatyckich, co pozwoliło zredukować straty z krajów europejskich, będących obecnie w trakcie recesji. Azja, a szczególnie Chiny, odpowiadają za ponad 12 procent obrotów Inditeksu w lipcu, w porównaniu z nieco ponad 10 procent w zeszłym roku. Udział Hiszpanii w wynikach sprzedaży spadł o 3 procent do poziomu 31.9 procenta. 

Źródło: Financial Times

MWW

 • Wt., 06-10-2009 gość
  fajnie, lubię kupować przez internet
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-10-2009 gość
  Super. kocham Zarę. Ale jednak chciałabym tez żeby Oysho też można było kupić przez internet
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-10-2009 gość
  akurat w przypadku zary warto jest najpierw przymierzyć dopiero później kupić ciuszek
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-10-2009 gość
  zanim bedzie mozliwosc wysylki do polski minie 10 lat
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-10-2009 gość
  gość (Wtorek, 06-10-2009) napisał:  akurat w przypadku zary warto jest najpierw przymierzyć dopiero później kupić ciuszek


  swieta prawda!!! ale to chyba tak naprawde dotyczy kazdej marki...dla mnie ryzykowne jest przede wszystkim kupowanie butow przez internet..a co jesli sa nie wygodne? no chyba ze z gory zakladamy,ze buty przede wszystkim musza byc "efektowne" na miare kozakow Joli Drutowicz
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 07-10-2009 gość
  zara bede kupowac, juz lece
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 07-10-2009 gość
  Świetny pomysł.Salony Zara dostępne sa tylko w galeriach dużych miast.Ja żeby coś upolować z kolekcji Zary muszę kombinować(Zara nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej,a szkoda:((((((((((((.Mieszkam w Kołobrzegu i wokół pustka z firmowymi salonami:W Koszalinie czy Szczecinie też nie ma salonu Zary,dopiero Bydgoszcz lub Gdynia:(((((((((((((((.Pozdrawiam.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 07-10-2009 gość
  zara home owszem, ma sklep online, jednak nie wysyłają do Polski i z tego co wiem, póki co nie planują. Wątpię więc, aby zmienili swoją strategię w kwestii ciuchów...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 07-10-2009 gość
  gość (Środa, 07-10-2009) napisał:  Świetny pomysł.Salony Zara dostępne sa tylko w galeriach dużych miast.Ja żeby coś upolować z kolekcji Zary muszę kombinować(Zara nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej,a szkoda:((((((((((((.Mieszkam w Kołobrzegu i wokół pustka z firmowymi salonami:W Koszalinie czy Szczecinie też nie ma salonu Zary,dopiero Bydgoszcz lub Gdynia:(((((((((((((((.Pozdrawiam.


  no rzeczywiście - AŻ polowanie na szmaty Zary...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-10-2009 gość
  większość ciuchów jest tam - łagodnie mówiąc kiepskiej jakości - chociazby z tego względu lepiej je obejrzeć na żywo. Z rozmiarami też bywa różnie. Jednym słowem - pomysł nie jest rewelacyjny
  Odpowiedz Zgłoś
1 2