Ile warte są światowe marki?

12 Komentarzy
21 Zdjęć
Czwartek, 07-06-2012

Mimo kryzysu i wahań gospodarki, najsilniejsze marki zwiększyły swoją wartość. Takie podsumowanie przyniósł doroczny raport BrandZ Top 100 realizowany przez firmę Millward Brown należącą do WPP.

W branży luksusowej na szczycie znalazł się Louis Vuitton. Francuski dom mody wart jest 25,9 miliardów dolarów, co w porównaniu z ubiegłym rokiem stanowi 7-procentowy wzrost. Pierwsza dziesiątka to jeszcze dwie inne marki należące do koncernu LVMH. Ósme miejsce należy do Hennessy (4,6 miliarda dolarów) a dziewiąte do Moët & Chandon (4,2 miliarda dolarów).

Złota trójka to, oprócz LV: Hermes (19,1 miliarda dolarów) oraz Rolex (7,1 miliarda dolarów). W pierwszej dziesiątce znalazły się także Chanel (czwarte miejsce / 6,68 miliardów dolarów), Gucci (piąte miejsce / 6,42 miliardów dolarów), Prada (szóste miejsce / 5,7 miliardów dolarów), Cartier  (siódme miejsce, 4,8 miliardów dolarów) oraz Burberry (dziesiąte miejsce / 4 miliardy dolarów).

Większości z tych topowych marek nie ma niestety oficjalnych butików ani bezpośrednich przedstawicielstw w Polsce. Bezpośrednio dostępne są u nas jedynie Burberry, Gucci, Hennessy, Moët & Chandon.

EM

 • Wt., 05-06-2012 Gość
  Na polskich ulicach? Mam kilka modeli Epi... I jakoś nie spotykam tych modeli na ulicach... To samo dotyczy aktualnych modeli z kolekcji sezonowych.... Dużo można spotkać Speedy w rożnych rozmiarach... Ale ten model kupuje sie moim zdaniem z oczywistych powodów... Dużego krzyczacego Logo.... Bo czemu niby na naszych ulicach nie widać wersji Damier?

  xxoo (Wt., 05-06-2012) napisał:

  Gość (Wt., 05-06-2012) napisał:

  kogoś chyba nie stać hahahahahah


  Gość (Wt., 05-06-2012) napisał:

  LV to obciach

  to już chyba kwestia czego innego. Ja osobiście nie zdecydowałabym się na torebkę od Louis Vuitton z prostej przyczyny : Mnóstwo kobiet na ulicy mijam właśnie z torebką z logo LV.... nie zagłębiam się w to, czy są to torebki oryginalne, czy nie, ale sam fakt, że dużo osób nosi taką torebkę powoduje to, że nie zdecydowałabym się na taką..

  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 08-06-2012 kola
  biedne panstwa moga liczyc na wsparcie tych zamożnych firm
  Odpowiedz Zgłoś
1 2