Ikony designu: krzesła

4 Komentarze
10 Zdjęć
Środa, 29-02-2012

Meble, które popularnością dorównują swoim twórcom. Są absolutnym 'must have' dla osób ceniących klasykę designu z wyższej półki. Krzesła: Panton Chair (projektu Vernera Pantona), Louis Ghost (Philippe Starck), fotele Pasha (Claudio Dondoli i Marco Pocci) i Barcelona (Mies van der Rohe). Charakterystyczne, wyraziste, ale uniwersalne i ponadczasowe. Magnetyzują kształtem, perfekcyjnym wykonaniem oraz urzekają formą. To przedmioty, które pielęgnują estetyczne doznania. Zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół. Takie meble to prawdziwe, ponadczasowe dzieła sztuki.

Louis Ghost
Projekt francuskiego wizjonera Philippe Starcka. Fotel nawiązujący do stylu króla Ludwika XVI. Wygodny, stabilny i odporny na wpływ czynników atmosferycznych. Barokowa  forma krzesła subtelnie współgra z wnętrzami urządzonymi zarówno w klastyczny, jak i nowoczesny sposób. Louis Ghost dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach.

Panton Chair
Mebel z ponad 50-letnią metryką to jedno z najbardziej rozpoznawalnych siedzisk na świecie. Przypominające kształtem literę S, jest przedmiotem uniwersalnym i ponadczasowym. Sprawdza się doskonale w salonie lub kuchni czy miejscach publicznych.

Pasha
Wykonany z poliwęglanu, podnosi prestiż wnętrza. Podobnie jak projekt Starcka, Pasha Pedrali stylistyką przypomina barokowe wzory. Pozornie ascetyczny, urzeka bogactwem kształtu. Jest uniwersalny: pasuje zarówno do przestrzeni zamkniętych, jak i ogrodów oraz tarasów.

Barcelona
Symbioza stylu i klasy. Wykonany z naturalnej skóry, z powyginaną podstawą, przypomina antyczny tron. Elegancki fotel, zaprojektowany w 1929 roku przez Miesa van der Rohe i Lilly Reich dla niemieckiej firmy Pavilion, do tej pory jest jednym z najczęściej kopiowanych mebli. Nic dziwnego, trudno jest doścignąć mistrza.

Ceny:
Louis Ghost, cena: 929.98 zł.
Panton Chair, cena: 913,77 zł.
Pasha, cena:1040 zł.

EM

 • Śr., 29-02-2012 Gość
  Barcelona fav!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 okrutny
  troche przegieliscie z prezentowaniem ceny "modelu inspirowanego"
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 Gość
  "Model inspirowany"... tania podróba za 2,5 kafla. Co jest "lux" w podróbkach?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 02-03-2012 Gościuwa
  Straszna lipa z tą podróbą! Już mogliście darować sobie pisanie o ikonach designu. Pasha ikoną? Dżizus ja pier...
  Odpowiedz Zgłoś