Hobbitomania w Wellington. Fani szturmują Centrum Śródziemia

6 Komentarzy
10 Zdjęć
Poniedziałek, 26-11-2012

Nową Zelandię opanowała hobbitomania. W sobotę Boeing 777 należący do Air New Zealand, z namalowanym billboardem promującym film „Hobbit: Niezwykła podróż”, przetransportował gwiazdy z Los Angeles do Wellington. Jakie zadowolenie musiało malować się na ich twarzach, kiedy na miejscu filmową ekipę powitał 13-metrowy Gollum.

Ważąca 1,2 tony rzeźba przedstawia stwora łapiącego ryby i zdaje się nie zwracać uwagi na podróżnych. Goście lotniska jednak chętnie fotografują się na jego tle, rozpoczynając tym samym wizytę w... The Middle of Middle-Earth. Z okazji premiery filmu miasto Wellington zmieniło nazwę.

W środę 28.11 w Embassy Theatre odbędzie się wielka premiera filmu. Gotowy jest już Gandalf – jego rzeźba i chatka Bilbo zdobią fasadę budynku. Siedzibę poczty dekoruje 13 krasnoludów i Hobbit, ustawione na dachu. W mieście w obrocie są także znaczki i monety z postaciami ze Śródziemia. Fasady biurowców opanował natomiast Bilbo Baggins.

Ulice pełne są fanów oczekujących na światową premierę filmu. W niedzielę było ich już około 100 tysięcy. Produkcję „Hobbit: Niezwykła podróż” będą mogli obejrzeć na ustawianych w mieście ekranach. Kiedy opuszczą Centrum Śródziemia, stolica Nowej Zelandii ma być gotowa na najazd turystów.

Organizacje turystyczne o ich zainteresowanie są spokojne, bo gdy minie gorączka, ruszą przygotowania do kolejnej, zapowiadanej na grudzień 2013 roku, premiery, tym razem drugiej części trylogii.

Film „Hobbit: Niezwykła podróż” na ekrany polskich kin wejdzie dopiero 28 grudnia. Widzowie będą musieli więc wykazać się cierpliwością lub odwiedzić Wielką Brytanię. Tam premiera odbędzie się dwa tygodnie wcześniej.

MM

 • Wt., 27-11-2012 Gość
  czemu mnie tam nie ma :(
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-11-2012 azerdzioch
  fajnie to wygląda
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-11-2012 paszczuch
  szkoda ze w polsce tak późno
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-11-2012 Gość
  po tym filmie moge urzec spokojnie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-11-2012 Jack
  Jaka druga część trylogii, to jest powieść przedstawiająca, od czego się zaczęło, pasuje trochę czytać lub pytać "pane redaktor".
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-11-2012 trzy po trzy
  Będą łącznie trzy części, które złożą się w jedną trylogię filmową. Trzeba trochę czytać, zanim się skrytykuje ;)

  Jack (Wt., 27-11-2012) napisał:

  Jaka druga część trylogii, to jest powieść przedstawiająca, od czego się zaczęło, pasuje trochę czytać lub pytać "pane redaktor".

  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-11-2012 FILMixer.pl
  Czekam z niecierpliwością przebierając nóżkami... A jak się wam czekanie znudzi to polecam wpisać filmixer w wyszukiwarce ;)
  Odpowiedz Zgłoś