Harrods w Szanghaju?

0 Komentarzy
1 Zdjęcie
Poniedziałek, 16-08-2010

Harrods w Szanghaju?

Słynny dom towarowy Harrods poważnie planuje otworzyć swój oddział poza Wielką Brytanią. Dokładniej – w Chinach, w Szanghaju. Prowadzone są w tej sprawie rozmowy, które jeśli przebiegną pomyślnie, doprowadzą w mniej więcej 2,5 roku do wielkiego otwarcia.

Harrods jest doskonale znanym adresem wśród zamożnych i regularnie podróżujących Chińczyków. Ich liczba systematycznie rośnie. W Chinach jak przysłowiowe grzyby po deszczu otwierają się luksusowe butiki Dior, Louis Vuitton, Gucci, Tiffany, Hermes czy Prada. Plany właścicieli Harrodsa są więc jak najbardziej zrozumiałe. Nie obeszło się jednak bez krytycznych głosów, które posuniecie uważają za zerwanie z długą tradycją słynnego domu towarowego.

Pomysł na podbicie Chin narodził się już w maju, kiedy Harrods zmieniał właściciela (z rąk Mohammeda al-Fayed przeszedł w ręce katarskiego holdingu). Szybko zrezygnowano z ewentualnych oddziałów w miastach europejskich, które są dobrze skomunikowane z Londynem i psułyby renomę i ekskluzywność instytucji. Dalekie i chętnie przyjmujące luksus europejskiego pochodzenia Chiny kuszą jednak coraz bardziej.

Źródło: Luxuo.com

Zdjęcie: Forum

AW