Harrods ma nowych właścicieli

10 Komentarzy
1 Zdjęcie
Wtorek, 11-05-2010

Harrods ma nowych właścicieli

Po 25 latach Mohamed Fayed zdecydował się przejść na emeryturę i sprzedać Harrods Group, w skład której wchodzą, oprócz legendarnego domu towarowego w Londynie, także m.in. agencja specjalizująca się w luksusowych nieruchomościach oraz firmowe stoiska w strefach duty-free na różnych lotniskach.

Firmę kupiła za około 1.5 miliarda funtów firma Qatar Holding. Szejk Hamad Bin Jassim Jabr Thani, premier Kataru i przewodniczący rady nadzorczej Qatar Holding zapewnił, że nowi właściciele będą kontynuować najlepsze tradycje, z jakich Harrods słynie. Qatar Holding to zaledwie piąty właściciel Harrodsa od 1840 roku, kiedy sklep otwarto. Firma od dawna inwestuje na rynku brytyjskim: Qatar Holding ma udziały m.in. w sieci supermarketów Sainsbury’s, banku Barclays oraz firmie Songbird Estates, do której należą biurowce w dzielnicy Canary Wharf w Londynie.

Źródło: Telegraph

Fot. Reuters / Forum

AT

 • Wt., 11-05-2010 gość
  Uwielbiam Harrodsa, przemiła obsługa, zwłaszcza w święta wszystko jest bardzo "posh"...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 11-05-2010 gość
  Zapomnieliscie dodac ze DODI dosmiertnie bedzie DEREKTOREM HARRODSA.Uwielbiam ten sklep zawsz ostawiam w nim sporo.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 11-05-2010 gość
  gość (Wtorek, 11-05-2010) napisał:  Zapomnieliscie dodac ze DODI dosmiertnie bedzie DEREKTOREM HARRODSA.Uwielbiam ten sklep zawsz ostawiam w nim sporo.


  chyba dyrektorem jak już
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 11-05-2010 gość
  ta informacja byla juz u mnie 3 dni temu , strasznie spozniony zaplom macie na luxlux!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 11-05-2010 gość
  gość (Wtorek, 11-05-2010) napisał:  ta informacja byla juz u mnie 3 dni temu , strasznie spozniony zaplom macie na luxlux!!!!  a ja pierwszy raz słyszę, widać nie masz co robić tylko różne kolorowe strony przeglądasz, tylko po co czytasz kilka razy o tym samym ???
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 11-05-2010 gość
  autor: gość
  ta informacja byla juz u mnie 3 dni temu , strasznie spozniony zaplom macie na luxlux!!!!

  a ja pierwszy raz słyszę, widać nie masz co robić tylko różne kolorowe strony przeglądasz, tylko po co czytasz kilka razy o tym samym ???

  nie poprostu jak wlaczam yahoo zeby sprawdzic maile i widze wiadomosci to czytam, a luxlux ogladam prawie codziennie zeby sie posmiac z zasciankowosci polakow(sorry nie wiem jak to sie pisze- nie uzywam polskiego na codzien)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-05-2010 gość
  Biznes mial przejac jego syn - jesli ktos pamieta to zkinal on tragicznie w wypadku z Lady Diana :(
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-05-2010 Red
  Byłam w Harrodsie w grydniu'09.Wcale mi sie nie podobał.Gigant,trzeba sie przeciskać pomiędzy ciasno ustawionymi stoiskami różnych firm na kilku pietrach połaczonych klaustrofobicznie waskimi schodami.Nie umywa sie do naszych warszawskich galerii-estetycznych,przestronnych,
  z pięknymi dekoracjami,dobrze wyeksponowanymi stoiskami różnych firm, pomiędzy kawiarenkami i barami, z dobrym traktem ruch.schodów i firm. A towary te same, tylko tam wypada drożej.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-05-2010 gość
  Red (Czwartek, 13-05-2010) napisał:  Byłam w Harrodsie w grydniu'09.Wcale mi sie nie podobał.Gigant,trzeba sie przeciskać pomiędzy ciasno ustawionymi stoiskami różnych firm na kilku pietrach połaczonych klaustrofobicznie waskimi schodami.Nie umywa sie do naszych warszawskich galerii-estetycznych,przestronnych,z pięknymi dekoracjami,dobrze wyeksponowanymi stoiskami różnych firm, pomiędzy kawiarenkami i barami, z dobrym traktem ruch.schodów i firm. A towary te same, tylko tam wypada drożej.


  towary te same??? buehehe - dawno sie tak nie usmialem
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 16-05-2010 LadyA.
  gość (Czwartek, 13-05-2010) napisał:  Red (Czwartek, 13-05-2010) napisał:
  Byłam w Harrodsie w grydniu'09.Wcale mi sie nie podobał.Gigant,trzeba sie przeciskać pomiędzy ciasno ustawionymi stoiskami różnych firm na kilku pietrach połaczonych klaustrofobicznie waskimi schodami.Nie umywa sie do naszych warszawskich galerii-estetycznych,przestronnych,z pięknymi dekoracjami,dobrze wyeksponowanymi stoiskami różnych firm, pomiędzy kawiarenkami i barami, z dobrym traktem ruch.schodów i firm. A towary te same, tylko tam wypada drożej.
  towary te same??? buehehe - dawno sie tak nie usmialem


  Jasne....szczególnie np. galeria Mokotowska to cały, wypisz wymaluj Harrods!!!! Hahaha!
  Odpowiedz Zgłoś