Gioia Diliberto, Kolekcja

6 Komentarzy
1 Zdjęcie
Piątek, 14-03-2008

Gioia Diliberto, Kolekcja Stopniowo sukienka zaczęła nabierać kształtu (…). Boczne kliny były wyjątkowo trudne. Każdy wymagał starannego upinania materiału, który miał spływać z bioder, tworząc eleganckie fale. Dodatkowe marszczenie na dole domagało się starannych maleńkich ściegów biegnących wzdłuż spódnicy, które tworzyły delikatne, niemal niewidoczne obszycia. Aby marszczenie mogło pełnić swoją funkcję, ścieg musiał mieć odpowiednią wielkość i gęstość.

To fragment powieści o losach młodej Isabelle Varlet, która pracuje w salonie Coco Chanel i nie lada gratka dla miłośników jednej z najwybitniejszych postaci świata mody. Zmagania zdolnej dziewczyny z despotyczną Mademoiselle, środowisko kreatorów haute couture, piękne suknie i modelki na ekskluzywnych pokazach, a wszystko to opisane na tle Paryża z czasów międzywojnia.

Gioia Diliberto na czas akcji swojej powieści wybrała rok 1919, kiedy to powstaje przełomowa kolekcja Chanel, a projektantka – wizjonerka określona zostaje Królową Szyku. Kolekcja mocno wciąga w świat wielkiej mody i serwuje nam wyjątkowy portret niezwykłej osobowości, jaką była słynna Coco. 

Książka pojawi się w sprzedaży na początku kwietnia.

Autor: Gioia Diliberto
Tutuł: Kolekcja
Tłumaczenie: Anna Gralak
Wydawnictwo: Znak
Cena: około 30 zł

AW

 • Pt., 14-03-2008 Gaja
  Hmm,myślę,że będzie ciekawa.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 14-03-2008 gość
  ................................................................................................................................................................................................................................................
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 15-03-2008 gość
  h-e-l-o-ł, taka książka za 3 dychy TUTAJ !!!!!
  i co w niej jest LUX LUX????
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 15-03-2008 Lady_x33
  gość (Sobota, 15-03-2008) napisał:  h-e-l-o-ł, taka książka za 3 dychy TUTAJ !!!!!i co w niej jest LUX LUX????


  hmmm.. moze temat.? :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-05-2008 gość
  wspaniała książka - wszystkim fashionistkim bardzo serdecznie polecam - gwarantuję, że przeczytacie w góra 2 dni :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 04-08-2008 Słodka
  Mam tą książkę jest naprawdę świetna! niesamowite jest w niej to że autorka opisuje wielkie przyjęcia, pokazy, kreacje tak jak by sama na nich była i szyła je!
  Odpowiedz Zgłoś