Gdzie najlepiej być kobietą?

4 Komentarze
4 Zdjęcia
Niedziela, 18-03-2012

Drogie Panie, szykujcie paszporty i pakujcie walizki. Okazuje się, że najlepiej będzie nam się żyło na Islandii. Sytuacja kobiet powoli staje się coraz bardziej stabilna, ale wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia chociażby w kwestiach równego traktowania. Raport dotyczący warunków życia, kariery, ról społecznych i politycznych przygotowała gazeta 'The Independent'.

W zestawieniu liderem została Islandia. Tutaj istnieje największe równouprawnienie. Dla porównania: Wielka Brytania znalazła się dopiero na 16 miejscu. Jeśli chodzi o karierę polityczną, najlepiej być kobietą-politykiem w Rwandzie. Jest to jedyny kraj na świecie, gdzie panie są większością w parlamencie. Z kolei w Jemenie, Arabii Saudyjskiej, Katarze, Omanie i Belize izbę ustawodawczą opanowali sami mężczyźni. Rajem dla matek w kwestiach świadczeń i ochrony państwa  jest natomiast Norwegia, ale najlepiej urodzić dziecko w Grecji, odnotowującej najmniejszy odsetek zgonów maluchów. Bez najmniejszych problemów rozwiedziemy się na wyspie Guam. Wybierasz karierę naukową? Tylko w Katarze. Na studia przyjmowanych jest tam sześć razy więcej kobiet niż mężczyzn. Panie doskonale odnajdują się na wysokich stanowiskach w Tajlandii (45% na szczeblach menadżerskich), za to najbardziej wyrównane płace są w Luksemburgu. Najdłużej żyją Japonki (średnio 87 lat), najkrócej zaś mieszkanki Lesotho (tylko 48 lat).

EM

 • Niedz., 18-03-2012 tina
  jak to dobrze , ze lubie podroze, najezdze sie troche po swiecie by te dane wykorzystac. bedzie cudnie! J
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 18-03-2012 hmm
  Może po prostu np.: w Rwandzie mieszkają kobiety które akurat teraz bardziej się do tego nadaja niz gdziekolwiek indziej ?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 18-03-2012 Gość
  w tajlandi to chyba na szczeblu kobiet do wynajecia
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 18-03-2012 Gość
  tina (Niedz., 18-03-2012) napisał:

  jak to dobrze , ze lubie podroze, najezdze sie troche po swiecie by te dane wykorzystac. bedzie cudnie! J


  widocznie nie az tak bardzo uwielbiasz podrozowac skoro jeszcze w tych panstwach nie bylas.... chyba ze dopiero odkrylas ze luisz podrozowac....
  Odpowiedz Zgłoś