Galliano chce do Diora 6 milionów euro odszkodowania

7 Komentarzy
4 Zdjęcia
Sobota, 09-02-2013

John Galliano powraca. Niestety nie tylko do projektowania, ale także na salę sądową. 

Nazwisko byłego kreatora domu mody Dior pojawia się ostatnio w mediach bardzo regularnie. Najpierw za sprawą przyjacielskiego gestu Oscara De La Renty, który zaprosił Galliano do swojego nowojorskiego studia, a teraz z powodu procesu, który Brytyjczyk wytoczył przeciwko byłemu pracodawcy.

O tym, że John Galliano zamierza pójść z władzami Diora do sądu pisaliśmy już w sierpniu ubiegłego roku. Wtedy informacja była niepotwierdzona i nikt nie zdradzał szczegółów. Dziś wiadomo już, że proces się odbędzie i Galliano zażąda wysokiego odszkodowania. 

Prawnik reprezentujący Johna Galliano już mówi o pierwszym zwycięstwie. Chodzi o fakt, że francuski sąd pracy uznał, iż pozew kwalifikuje się do rozpatrzenia i wysłucha skarg projektanta.

Galliano przez 15 lat projektował kolekcje dla domu mody Dior. Został zwolniony w 2011 roku po głośnym, antysemickim incydencie w paryskiej kawiarni. Kilka miesięcy później projektanta zwolniono również z firmy sygnowanej jego własnym nazwiskiem, a będącej – w 91 procentach – w posiadaniu firmy Christian Dior. Za chuligański wybryk Galliano stanął przed sądem. We wrześniu został uznany winnym zarzucanych mu czynów, z czym się zgodził, przeprosił i udał się na długi odwyk. 

Teraz wraca i domaga się zadośćuczynienia. Jest zdania, że jego zwolnienie było bezpodstawne. Nie padają konkretne kwoty (najczęściej mówi się o 6 milionach euro), ale prawniczka Galliano jasno dała do zrozumienia, że skoro jej klient zarabiał ponad 3 miliony euro rocznie, teraz będzie domagać się konkretnej sumy. Jakiej, zależy od sądu i linii obrony, w której ważnym argumentem będzie zdrowie Galliano.

Roczna pensja Johna Galliano od marki Christian Dior wynosiła 1 milion euro plus dodatki w wysokości około 700 tysięcy euro i udział w sprzedaży. Projektant otrzymywał również pieniądze na ubrania na oficjalne wystąpienia w kwocie 90 tysięcy euro. Do tego dochodziła pensja drugiej marki – 2 miliony euro plus 70 tysięcy euro dodatku. 

AW

Galliano chce do Diora 6 milionów euro odszkodowania

John Galliano domaga się od Diora odszkodowania

 • Galliano chce do Diora 6 milionów euro odszkodowania
 • Galliano chce do Diora 6 milionów euro odszkodowania
 • Galliano chce do Diora 6 milionów euro odszkodowania
 • Galliano chce do Diora 6 milionów euro odszkodowania
 • Sob., 09-02-2013 Gość
  Gdyby każdego, kto upije się w miejscu publicznym i wyzwie sąsiadów zwalniać z pracy to byłoby ciekawie;). Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy zostałby pozwany gdyby nie był Galliano tylko mało medialnym gościem? Na całym świecie dzień w dzień dochodzi do sk...syństw, za które odpowiedzialne są głowy państw wysyłających żółnierzy, agentów itp w różne rejony świata. Bankierzy przekrecają miliony i okradają ludzi... Galliano dostał po nosie bo jest medialny i można zrobić kilka newsów na pierwszą. Mam nadzieję, że wygra ze swoimi pracodawcami! Nie można karać kilka razy za jedno wykroczenie. Miał sprawę w sądzie i został skazany...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 09-02-2013 :-)
  uwielbiam go
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 09-02-2013 Gość
  to bardzo zdolny projektant, ale podpadł komuś i postanowiono zepsuć mu karierę
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 10-02-2013 Gość
  Gość (Sob., 09-02-2013) napisał:

  Gdyby każdego, kto upije się w miejscu publicznym i wyzwie sąsiadów zwalniać z pracy to byłoby ciekawie;). Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy zostałby pozwany gdyby nie był Galliano tylko mało medialnym gościem? Na całym świecie dzień w dzień dochodzi do sk...syństw, za które odpowiedzialne są głowy państw wysyłających żółnierzy, agentów itp w różne rejony świata. Bankierzy przekrecają miliony i okradają ludzi... Galliano dostał po nosie bo jest medialny i można zrobić kilka newsów na pierwszą. Mam nadzieję, że wygra ze swoimi pracodawcami! Nie można karać kilka razy za jedno wykroczenie. Miał sprawę w sądzie i został skazany...  Brawo! W 100%trafny komentarz.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 10-02-2013 Gość
  i bardzo dobrze, że Dior się go pozbył, pomijając to co zrobił, trzeba powiedzieć, że od dawna już przestał silić się na projekty godne marki Dior.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 12-02-2013 mala mi
  Gość (Niedz., 10-02-2013) napisał:

  i bardzo dobrze, że Dior się go pozbył, pomijając to co zrobił, trzeba powiedzieć, że od dawna już przestał silić się na projekty godne marki Dior.  milo byloby poczytac znawce tematu, niestety wypowiadaja sie tacy jak Ty tylko...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 20-02-2013 Gość
  jezeli sad uznal go winnym to chyba mieli prawo go zwolnic??
  Odpowiedz Zgłoś