Fendi na ratunek Fontannie di Trevi

2 Komentarze
4 Zdjęcia
Piątek, 01-02-2013

Włoskie domy mody ostatnio dają poznać się od innej strony. Najpierw Diego Della Valle, założyciel firmy Tod's, postanowił przeznaczyć 25 mln euro na renowację rzymskiego Koloseum (zobacz też:Tod's odrestauruje rzymski zabytek) , teraz troskę o architekturę wykazał dom mody Fendi. Na remont Fontanny di Trevi wyda ponad 2 mln euro.

Najsłynniejsza rzymska fontanna ma już ponad 250 lat, niestety upływ czasu daje się jej we znaki. Zabytek jest już mocno podniszczony, coraz częściej odpadają jego fragmenty, będące zagrożeniem i dla turystów, i dla samej fontanny. Na szczęście w najbliższym czasie zabytek odżyje: oczyszczona zostanie zarówno fasada, jak i statuy, gruntowny remont przejdzie też basen. Prace mają potrwać ok. 20 miesięcy.

Po zakończeniu renowacji Fontanny di Trevi pojawi się obok niej tabliczka z informacją o sponsorze remontu. Dla porównania, Tod's w zamian za finansowanie prac w Koloseum chce, by logo marki widoczne było m.in. na biletach wstępu do amfiteatru. Diego Della Valle miałby też prawo do wykorzystywania wizerunku Koloseum przez 15 lat. Sprawa trafiła do sądu, a władze Rzymu liczą na to, że w przypadku Fontanny di Trevi obejdzie się bez takich niespodzianek.

Karl Lagerfeld (zobacz też: Lagerfeld za legalizacją małżeństw homoseksualnych), dyrektor artystyczny domu mody Fendi, zapowiedział przekazanie miastu łącznie 2,5 mln euro. Władze Rzymu część środków przeznaczą na remont Czterech Fontann (Quattro Fontane).

MM

Fendi na ratunek Fontannie di Trevi

Dom mody Fendi wyda na remont Fontanny di Trevi wyda ponad 2 mln euro

  • Fendi na ratunek Fontannie di Trevi
  • Fendi na ratunek Fontannie di Trevi
  • Fendi na ratunek Fontannie di Trevi
  • Fendi na ratunek Fontannie di Trevi