FashionPhilosophy Fashion Week Poland: Bohoboco

0 Komentarzy
48 Zdjęć
Wtorek, 08-11-2011

To była jedna z najbardziej oczekiwanych kolekcji październikowej edycji Tygodnia Mody w Łodzi. W maju duet Kamil Owczarek i Michał Gilbert Lach był bezkonkurencyjny. Oklaskiwani na stojąco panowie triumfowali i zasłużenie zbierali gratulacje. Tak wysoko postawiona poprzeczka okazała się być ogromnym wyzwaniem.

Ciężko powiedzieć czy oczekiwania były zbyt wysokie, czy może Bohoboco zajęte ubieraniem gwiazd i gwiazdek nieco odpuściło. Kolekcja była niestety bardzo przeciętna. Ładna, poprawna, ale przeciętna i odrobinę wtórna. I choć gwiazdy i gwiazdki nadal będę chętnie się w niej pokazywać, w Łodzi zabrakło kreacyjnej wizji, której od projektantów oczekiwano. Najnowsza propozycja jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniej. Można to oczywiście uznać za dojrzałą konsekwencję i spójność pracy. Ale pozytywne zaskoczenie i element modowej niespodzianki są na tego typu imprezach szalenie pożądane.

Zaprezentowana w Łodzi kolekcja na sezon wiosna-lato 2012 utrzymana jest w beżowo-białych tonacjach. Spalone słońcem, naturalne kolory w stylu safari zestawiono z elegancką czernią. Wrażenie robiły długie, powłóczyste spódnice, pięknie falujące na smukłych sylwetkach. Na wybiegu pojawiły się seksowne przezroczystości i romantyczna koronka. Do tego drapowania, asymetria i umiejętna gra na kontraście: bardzo luźne – mocno dopasowane.

Wszystko z klasą i bardzo kobiece. Wielbicielki stylu Bohoboco mogą się czuć usatysfakcjonowane.

Butik Bohoboco znajduje się w Warszawie przy ulicy Mokotowskiej 71.

Zdjęcia: Marcin Głowacki
http://marcinglowacki.com/

AW