Ekskluzywna historia na mankiecie

1 Komentarz
12 Zdjęć
Poniedziałek, 17-09-2012

Zastanawiasz się czasem, jak mogłoby wyglądać połączenie recyklingu z najbardziej wybitną historią? Z pewnością byłoby to coś zapierającego dech w piersiach i kosztownego. Na dodatek limitowanego i zupełnie niebanalnego. Tak właśnie jest w przypadku jednych z najbardziej luksusowych... spinek do mankietów.

TMB Art Metal produkuje prawdopodobnie najciekawsze spinki. Wykonuje je, uwaga, z metalowych elementów pochodzących od starych i kultowych samochodów i samolotów. I to nie byle jakich! Jedna z serii powstała z metalu zniszczonego samolotu Spitfire X4276, który rozbił się 28 grudnia 1940 roku.

Kolejny model jest jeszcze bardziej spektakularny: powstał z fragmentów samolotu Hurricane biorącego udział w bitwie o Anglię. Wykorzystano także metal pochodzący np. z naddźwiękowego samolotu Concorde. Inne spinki znalazły swoje pochodzenie w „blachach” kultowych aut, takich jak Ferrari 250 GTO z 1962 roku czy Bentley Speed Six z 1930 roku.

Dwa modele swoje powstanie zawdzięczają podarunkowi samego księcia Karola. Do TMB Art Metal trafiły tłoki silnikowe z auta Aston Martin DB6 Volante, którym Wiliam i Kate po swoim ślubie przemierzali ulice Londynu. Powstały z tłoków stop został udekorowany złotem i wykorzystany do stworzenia jednej serii spinek o kształcie samego pojazdu, a drugiej w kształcie nakrętki do kół. W ramach każdej z nich powstało sto par spinek w cenie blisko 2 tys. funtów.

Spinki do mankietów od TMB Art Metal to zarówno świetna inwestycja, jak i trafiony prezent dla ukochanego fascynującego się historią, lotnictwem bądź motoryzacją. Cena takiego podarunku waha się od 600 do 4000 funtów.

Więcej informacji o TMB Art Metal na ich stronie internetowej dostępnej TU

MM

  • Pt., 21-09-2012 Gość
    Fajny pomysł na prezent dla faceta, faktycznie;) A jeśli facet szuka coś dla kobiety to warto zajrzeć do sklepu internetowego Galerii Artystycznej KuferArt, tam dopiero jest świetna biżuteria;)
    Odpowiedz Zgłoś