Ekoluksus: luksusowe eko-resorty

3 Komentarze
5 Zdjęć
Czwartek, 09-02-2012

Dalekie loty samolotem nie są może najbardziej ekologicznym sposobem podróżowania, ale jeżeli decydujemy się na wakacje w odległych stronach, wybierzmy miejsce, które oprócz wygody stawia na bliskość natury i ekologię. Luksusowe i przyjazne środowisku resorty powstają na całym świecie. W dzikiej głuszy, na pustyni lub nad morzem można zaszyć się z w ekoluksusie.

Oto 10 najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych tego typu z różnych krańców świata.

Longitue 131 – Australia

Resort to 18 luksusowych namiotów położonych na wydmie w pobliżu słynnej skały Ayers Rock. Kompleks pozyskuje energię z baterii słonecznych, a goście podczas pobytu mogą delektować się najlepszymi lokalnymi potrawami i słynnymi winami.

http://www.longitude131.com.au/

Sun Runch – USA

Jeżeli chcecie poczuć smak prawdziwego amerykańskiego rancza, to proponujemy Sun Runch w stanie Montana. Na 26 tysiącach akrów rozciąga się farma, która powinna usatysfakcjonować pasjonatów jazdy konno, narciarstwa czy wędkarstwa. Dobrą kuchnię gwarantuje organiczne jedzenie i produkty, które pochodzą od lokalnych rolników.

http://www.sunranchlodge.com/

Whitepod Resort – Szwajcaria

Słynne domy w kształcie kopuły z Whitepod Resort cieszą się coraz większą popularnością. Ich oryginalność polega przede wszystkim na wtapianiu się w krajobraz szwajcarskich Alp oraz superekologicznym sposobie zarządzania. Ośrodek korzysta z energii słonecznej i przetwarza wszelkie odpady wykorzystując je w optymalny sposób.

http://www.whitepod.com/

Finca Rosa Blanca Inn – Kostaryka

Miłośnikom egzotyki na pewno przypadnie do gustu Finca Rosa Blanca Inn na Kostaryce. Leżący na skraju lasu deszczowego resort zapewnia niezwykłe wyprawy w głąb dżungli. Rano zostaniemy uraczeni kawą z organicznej plantacji oraz lokalnymi  potrawami i winem, a ekologiczna energia z baterii słonecznych zagrzeje nam wodę na wieczorną kąpiel.

http://fincarosablanca.com/

Eko Camp – Patagonia

W parku narodowym Torres del Paine powstał osobliwy ekoresort nawiązujący do historii  nomadów zamieszkujących wzgórza Patagonii. Kompleks domków w kształcie kopuł ma panoramiczne przeszklone ściany i niskoemisyjne drewniane piece. Energia pochodzi z naturalnych odnawialnych źródeł, a cały resort dodatkowo pracuje nad ograniczeniem emisji dwutlenku węgla. 

http://www.ecocamp.travel/

MB