Eko-gwiazdy z Hollywood cz.2

5 Komentarzy
8 Zdjęć
Sobota, 25-08-2012

Moda na ekologię to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia życia. Hollywoodzkie gwiazdy dobrze o tym wiedzą, dlatego niektóre z topowych postaci amerykańskiego show biznesu z teorii przeszły od razu do praktyki. Gwyneth Paltrow współpracuje z fundacją Shaklee. Koncentruje się na promowaniu zdrowego odżywiania i różnych aspektów dbania o środowisko. Organizacja była jedną z pierwszych, która stworzyła biodegradowalne środki czyszczące. Aktorka wychowuje też swoje dzieci w duchu eko. Sama wyniosła sporo dobrych nawyków i praktyk z rodzinnego domu. Jej mama była mocno zaangażowana w działalność związaną z recyklingiem i promowała tę ideę wśród lokalnych społeczności.

George Clooney jako pierwszy w USA zdecydował się na kupno Tesla Roadster, dwumiejscowego elektrycznego auta sportowego. Po zagraniu w filmie ''Syriana'' włączył się w kampanię społeczną, której celem było  wyeliminowanie zależności Ameryki od zagranicznej ropy naftowej. Akcja miała również na celu edukowanie obywateli w tej kwestii. Clooney jest znany z angażowania się w działania humanitarne. Wspiera je nie tylko swoim wizerunkiem, ale i finansowo (m.in. zbieranie funduszy dla Sudanu, ofiar tsunami i trzęsienia ziemi na Haiti).

O Matkę Ziemię troszczy się również Brad Pitt. Wspiera N/a'an ku s? Wildlife Sanctuary w Namibii. To rezerwat chroniący przyrodę i zwierzęta tego kraju. Razem z rodziną spędził tam święta i przekazał 2 mln dolarów jako darowiznę. Po huraganie Katrina zobowiązał się do budowy domów dla przesiedlonych ofiar kataklizmu. Założył fundację Make It Right Foundation, która zaplanowała postawienie 150 ekologicznych obiektów mieszkaniowych. Pitt promuje też korzystanie z energooszczędnych samochodów i paliw alternatywnych.

Salma Hayek, oprócz zainstalowania paneli słonecznych w swoim domu, bierze czynny udział w akcjach zbierania funduszy na ochronę środowiska organizowanych m.in. przez Global Green. W działalność charytatywną angażuje się także jej koleżanka po fachu - Natalie Portman. Gwiazda jest weganką (na czas ciąży zmieniła dietę na wegetarianizm ze względów zdrowotnych). Nie nosi skóry oraz futer. Dla firmy Te Casan zaprojektowała linię butów zgodną z filozofią weganizmu.  Zyski z ich sprzedaży zasiliły konto The Nature Conservancy zajmującej się ochroną środowiska naturalnego.

Z kolei Leonardo DiCaprio założył w 1990 roku fundację ekologiczną noszącą jego imię i nazwisko. Wspiera finansowo inne zielone organizacje takie jak WWF (był też członkiem zarządu).Wyprodukował film ''11th Hour'', który podejmuje temat wpływu człowieka na ekosystem. Teraz skupia się na akcji promującej ochronę rekinów w Kalifornii, ponieważ grozi im wyginięcie.

EM

 • Sob., 25-08-2012 brawo
  Amerykanie mają powody do radosci,że ich idole mają swiadomosc dbania o nasze dobro.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 25-08-2012 ewa
  TWOJE TANIE OC ZA 342 zł+ prezent do każdej wyceny http://tinyurl.com/UBEZPIECZENI…
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 27-08-2012 funia
  Amy ekologicznie będziemy sortować śmieci w\g nowych przepisów.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 27-08-2012 Panna.P
  uważam że to dobre że znani ludzie promują Eko lifestyle :)


  www.classicorcool.com

  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 28-08-2012 Gość
  kdnippon.blox.pl

  kosmetyki i gadżety i biżuteria

  z Japonii i Azji
  Odpowiedz Zgłoś