Dzieci w samolocie? Wstęp wzbroniony!

101 Komentarzy
10 Zdjęć
Piątek, 10-08-2012

Podróżowanie na krótkich czy długich dystansach bywa czasem uciążliwe. Z różnych przyczyn: warunków, obsługi, pogody, samopoczucia, współtowarzyszy wycieczki... Na pewno spotkaliście się z sytuacją, w której to dzieci były głównym źródłem zakłócającym spokój i ciszę. Mimo, że to tylko niewinne pociechy, podróż w towarzystwie zwłaszcza tych  nadpobudliwych lub niegrzecznych, może doprowadzić do rozstroju nerwowego.

Brytyjczycy mają dość niesfornych dzieci w samolocie. W ankiecie przeprowadzonej na stronie tripadvisor.com, 37 proc. osób zadeklarowało, że jest w stanie zapłacić więcej za bilet, jeśli na pokładzie nie będzie dzieci. Dzieci nie powinny podróżować pierwszą klasą - to opinia 34 proc. Brytyjczyków. Największym utrapieniem jest natomiast kopanie w tył siedzenia (20 proc.).

Obecność źle zachowujących się dzieci to jedna z częstszych skarg pasażerów na całym świecie. Niektóre linie lotnicze już podjęły co do tego odpowiednie kroki. Malaysia Airlines zakazały podróżowania z dziećmi na górnych pokładach samolotów A380 latających między Londynem i Kuala Lumpur oraz między Sydney i Kuala Lumpur. Maluchy nie mogą latać też w klasach biznesowych. AirAsia X, długodystansowy przewoźnik z siedzibą w Malezji, ogłosiła niedawno plany wprowadzenia ograniczeń dla dzieci.

Jakie jest Wasze zdanie? Czy dzieciom powinno się zupełnie zabronić wchodzenia na pokład samolotu czy może wyodrębnić strefy, w których będą mogły podróżować? A może u nas nie ma tego problemu?

EM

 • Czw., 09-08-2012 milo
  wina rodziców- moje dzieci 2 i 6 latek potrafią być grzeczne, więc niech nie generalizują.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 Gość
  jak sie ma tepych rodziców ktorzy na wszystko dzieciom pozwalają to tak to własnie wyglada.. to nie chodzi o samoloty tylko o wszystkie srodki transportu, sklepy itd itp.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 Gość
  o mojego synka sąsiedzi pytali,czy jest w domu,bo nawet pisku myszki nie było słychać a do dziś to "wzór grzeczności".Ale nie mam pretensji do dzieci żywych jak ogień, bo w końcu kiedy być słyszalne ,śmiejące się i biegające? Nie róbmy z dzieci mumii !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 maya29
  eee (Czw., 09-08-2012) napisał:

  i zakazac wstep ddzieciom do centrow handlowych po 19!!! czasami ludzie zmeczeni po pracy chca w spokoju zrobic zakupy a nie sluchac piskow i wrzaskow!!! jestem za!!!

  A Tobie zakazać wychodzenia z domu przez cala dobę, albo lepiej - zamknij się w szklanej klatce. Swoją drogą ciekawe jak się zachowywałaś jak byłaś mała? Cały dzień miałaś zaklejoną buzię?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 Hyper
  nie popieram bicia dzieci ani znęcania się nad nimi ale efektem "bezstresowego wychowania" jest właśnie brak kultury i to że rodzice nie potrafią sobie poradzić z odpowiednim ukształtowaniem osobowości dziecka. W powyższej sytuacji dzieci nie są niczemu winne tylko bezmyślni rodzice, którym pewnie też nie raz brakuje kultury
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 kukuluka
  Rodzice tych dzieci ktore zachowuja sie skandalicznie powinny byc upomnieni. dzieci maluskie z rodzicami powinny miec osobne miejsca tzn wiecej miejsca na nogi ( małe dziecko przeciez musi siedziec na kolanach rodzica!!!!!!!!!!!) powinny byc umieszczane blisko toalety, zeby nie biegly przez caly poklad na zmane pieluch. Starsze dzieci,tj powyzej 3 roku kopią, wrzeszcza itp. A czyja to jest wina? Popieprzony** rodzicow, ktorzy rozpiescili takie dziecko i nie maja teraz zadnego autorytetu...Im powinno sie zwracac uwage!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 edyta1973
  Jestem jak najbardziej za !. Podrozowanie ponad 6 godzin gdzie obok dziecko malutkie ryczy w nieboglosy jes straszne. nawet w nocy sie nie przespi czlowiek. Sama doswiadczylam i chetnie zaplacilabym troche wiecej za brak dzieki na pokladzie ponizej 6 lat
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 Kasia
  Nie chce mi sie czasem czytac takich bzdur,ludzie gdzie wy żyjecie na planecie na której rodzą sie sami dorosli!!!!Sami byliście dziećmi WSZYSCY!!I watpie głeboko w to że byliście ANIOŁAMI!Jak można pisać tak bzdurny reportarz -NOBEL za głupote dla autora !!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 gosc
  paczka psychotropow i po sprawie.bahor bedzie spokojny caly czas
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 podpowiadacz
  Dzieci nie są problemem,tylko rodzice nie reagują na ich zachowanie, dużo latam samolotami ,dzieci bywają częstymi pasażerami, nie przeszkadzają mi one, są grzeczne , jedynie przy starcie i lądowaniu czasem płaczą , ale to przeważnie niemowlaki, jestem przekonana że dzieci przeszkadzają tym pasażerom, którzy dzieci nie mają
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5 ... 11