Dr Irena Eris przyjęta do Comité Colbert

6 Komentarzy
3 Zdjęcia
Piątek, 19-10-2012

Dr Irena Eris trafiła właśnie do prestiżowego grona Comité Colbert – stowarzyszenia zrzeszającego 75 najbardziej luksusowych marek świata

Ten ekskluzywny klub powstał w 1954 roku. Jego założycielem i pomysłodawcą był Jean-Jacques Guerlain. Za swojego patrona organizacja uznała Jean-Baptiste Colberta, ministra w XVII-wiecznej Francji, który mocno promował Francję i jej produkty w świecie. 

Do zeszłego roku do Comité Colbert należały wyłącznie francuskie firmy, 75 najbardziej luksusowych marek. Na imponującej liście członków znajdują się między innymi: Chanel, Christian Dior, Yves Saint Laurent, Louis Vuitton, Lanvin, Givenchy, Guerlain, Boucheron, Cartier, Celine, Hermes, Balmain, Hotel Ritz, Van Cleef & Arpels, Longchamp, Lancome. To uznane w świecie marki z długą tradycją, synonimy luksusu i  najwyższej jakości.

W 2011 roku Comité Colbert otworzył swoje drzwi dla członków spoza Francji. Do tej pory do klubu przyjęto sześć firm, wśród nich polską markę Dr Irena Eris. Organizacja doceniła „międzynarodowe ambicje, wysoką jakość produktów, innowacyjność i etykę działania firmy”. 

By trafić do elitarnego grona Comité Colbert trzeba spełniać dokładnie określone kryteria. Oceniane są między innymi indywidualność marki, jej rozpoznawalność w świecie, jakość i estetyka produktu, etyka postępowania i – chyba najważniejsze - „know-how” firmy, jeden z najcenniejszych elementów dziedzictwa niematerialnego. 

Dr Irena Eris to jeden z pionierów na ciągle raczkującym polskim rynku dóbr luksusowych. Rodzinna firma powstała w 1983 roku. Kiedyś mały zakład, dziś prężnie działająca firma zatrudniająca około 800 pracowników, stosująca innowacyjne metody i mająca na koncie sześć zgłoszeń patentowych. 

AW