Dasza Żukowa odchodzi z magazynu Pop

1 Komentarz
1 Zdjęcie
Wtorek, 16-11-2010

Dasza Żukowa odchodzi z magazynu Pop

Dasza Żukowa odchodzi z Pop. Nie minęły dwa lata odkąd córka rosyjskiego oligarchy i partnerka Romana Abramowicza objęła stanowisko redaktor naczelnej magazynu.

27-letnia wówczas Żukowa przejmowała tytuł po cenionej Katie Grand. Media posunięcie komentowały raczej krytycznie: młoda i bogata absolwentka literatury rosyjskiej, bez dziennikarskiego doświadczenia w branży nagle obejmuje tak wysokie i prestiżowe stanowisko. Małomówna, zdystansowana, bardzo rzadko wypowiadająca się na temat mody, Żukowa podzieliła środowisko na tych, którzy jej rolę potraktowali jako żart i tych, którzy czekali aż nowa naczelna czymś zaskoczy. Nic się nie wydarzyło. No może poza tym, że w Pop pojawiło się znacznie więcej reklam niż za Katie Grand.

Żukowa odejście tłumaczy nowym projektem związanym ze sztuką, nad którym obecnie pracuje. Rosjanka jest ostatnio bardzo zajęta. Obok prowadzenia znanego tytułu, Dasza Żukowa zajmuje się również marką odzieżową Kova & T, a w Moskwie prowadzi Centrum Kultury Współczesnej. Do tego dochodzą obowiązki młodej matki i partnerki jednego z najbogatszych ludzi świata.

Zdjęcie: Forum

AW