Czy w Polsce są luksusowe marki?

20 Komentarzy
10 Zdjęć
Środa, 08-02-2012

Coraz prężniej rozwija się rynek polskich marek luksusowych. Chociaż wciąż jest ich niewiele, zdobywają w świecie coraz większe uznanie. Jak podaje jeden z branżowych portali CCP-luxury.com, Polska to po Finlandii największy producent luksusowych jachtów. Niestety na razie ich producenci tacy jak Delphia Yachts, Galeon czy Yacht Ostróda nie stworzyli silnej i rozpoznawanej marki. Leopard Automobile i Tiger to nazwy dwóch superluksusowych samochodów, które również produkowane są w Polsce. Jak na razie na specjalne zamówienie. Oczywiście ich jakość i wykonanie nie odbiega od produkowanych na świecie najsłynniejszych Porsche czy Bugatti.  O wiele więcej dzieje się na rynku mody i biżuterii. Projektanci Maciej Zień, Gosia Baczyńska i Dawid Woliński tworzą stroje, które można zakwalifikować do luksusowego couture. Warszawska firma Kielman, choć nadal mało znana, produkuje niezwykłe ręcznie wykonywane obuwie, a wrocławska Twins męskie garnitury. Jest także wiele ekskluzywnych marek, takich jak Wittchen, Batycki czy biżuteryjne Kruk i Apart, które mogą pochwalić się kolekcjami z najwyższej półki. Oczywiście Polska postrzegana jest na świecie przede wszystkim jako producent wyśmienitych wyrobów spirytusowych. Wódka ze znakiem „made in Poland” to najlepsza rekomendacja dla wysublimowanych smakoszy. Luksusowe alkohole jak: Wyborowa Exquisite, Sobieski Estate czy Chopin  już dziś podbijają świat. Miejmy nadzieję, że niedługo także moda i jachty będą naszą wizytówką na arenie międzynarodowej.

MB

 • Wt., 07-02-2012 Gość
  Gość (Wt., 07-02-2012) napisał:

  Z tego co sie orientuje to Leopard taki jest polski ze tam wiekszosc czesci w tym silnik pochodzi zdaje sie od Włochów. Sugeruje sprawdzic ale zdaje sie ze tak jest bo kiedys czytałem na ten temat.  Wiele dobrych samochodów , ma podzespoły z innych krajów. Dajmy na to Pagani Zonda ma zamontowany silnik od Mercedesa SLR. Mimo to nikt nie twierdzi że to niemiecki samochód.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 07-02-2012 Los Normales
  Proszę Szanownych Redaktorów, aby nie ośmieszali się wpisywaniem nazwy APART w gronie marek luksusowych. Kruk ledwo dyszy wspinając się do dolnej strefy stanów średnich w środkowej w Europie, a więc więcej klasy przytrzymaniu pióra! O, pardon! Klawiatury...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 07-02-2012 milioner
  Powiem Wam coś z punktu widzenia kogoś co podróżuje cały czas po świecie-polskie firmy i produkty dopiero się rozkręcają.Z roku na rok,widzę jak moi znajomi z Polski mieszkający poza granicami kraju ,bogacą się,działają już bez ograniczeń.Połowa z nich zajmują się promowanie polskości..pozdrawiam tych co otworzyli oczy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 07-02-2012 Gość
  Gość (Wt., 07-02-2012) napisał:

  Z tego co sie orientuje to Leopard taki jest polski ze tam wiekszosc czesci w tym silnik pochodzi zdaje sie od Włochów. Sugeruje sprawdzic ale zdaje sie ze tak jest bo kiedys czytałem na ten temat.

  Silnik w leopardzie i podzespły są od corwety kasa na produkcje auta jest finów i częsć anglików
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-02-2012 Gość
  error (Wt., 07-02-2012) napisał:

  Wódka Sobieski? Proszę o pewną dozę powagi - jakoś nie widzę w tym zestawieniu tego, co naprawdę zyskało szacunek i uznanie najbardziej wymagających konsumentów na całym świecie... Chodzi mi o salonową wręcz wódkę z Polski - Belvedere, bez której nie odbędzie się żadna szacowna, snobistyczna impreza czy przyjęcie w takich miastach jak Cannes, Monaco, Paryż, Londyn, Rzym, czy Nowy Jork.  Doładnie! Tosamo chciałam napisać
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-02-2012 Gość
  Witchen i Batycki to nie luksusy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-02-2012 Gość
  Redaktor portalu ma obowiązek poprawnosci informacyjnej. Nie wolno cytować marek nie mających nic wspólnego z pojęciem luksusu. W Polsce jest wiele osób bez jakiejkolwiek wiedzy w tym temacie - i kupują - przez was - fałszywe informacje.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 17-02-2012 Gość
  Przecież samochody Tiger to tzw kitcary a dokładnie kopie legendarnego Lotus Seven i AC Cobra. Firm produkujących na Święcie kopie tych aut są setki. Nawet w Polsce można znaleźć kilka. Panie redaktorze powagi!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 17-02-2012 Gość
  Przecież samochody Tiger to tzw kitcary a dokładnie kopie legendarnego Lotus Seven i AC Cobra. Firm produkujących na Świecie kopie tych aut są setki. Nawet w Polsce można znaleźć kilka. Panie redaktorze powagi!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 29-04-2012 kasiul
  Polecam przeczytać oryginalny artykuł, bo to co zostało tutaj opublikowane to zwyczajne "skróty myślowe", które zniekształcają nieco to, co faktycznie zostało o polskim luksusie powiedziane. Artykuł w całości tutaj:
  http://www.cpp-luxury.com/en/do…
  Odpowiedz Zgłoś
1 2