Czy Michaelowi Phelpsowi odbiorą medale?

16 Komentarzy
5 Zdjęć
Wtorek, 21-08-2012

Kampania dla francuskiego domu mody (pisaliśmy o tym TUTAJ) , w której wziął udział multimedalista nieźle namieszała. Najbardziej utytułowanemu olimpijczykowi grożą poważne konsekwencje. Amerykański pływak złamał jeden z punktów regulaminu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Podczas Igrzysk  promował już markę nie będącą oficjalnym partnerem MKOl-u. Komitet może teraz Phelpsowi odebrać zdobyte w Londynie medale: 4 złote i 2 srebrne.

Wszystkim sportowcom startującym w Olimpiadzie zakazano reklamowania obcych marek do 15 sierpnia. Igrzyska zakończyły się 12 sierpnia, a zdjęcia z Phelpsem w kampanii Louisa Vuittona wyciekły do sieci dzień po, czyli 13 sierpnia. Menadżer Amerykanina tłumaczy, że fotografie pojawiły się za wcześnie niż zakładał to plan a sportowiec nie zgodził się jeszcze na ich publikację. Skoro nie było autoryzacji, zabranie medali mu zatem nie grozi. Tak twierdzi reprezentujący Phelpsa Peter Carlisle. MKOl nie wydał jeszcze oficjalnej decyzji w sprawie złamania regulaminu.

EM

 • Wt., 21-08-2012 Gość
  Smutne... olimpiada stała się czystą komerchą. Gdzie duch sportu?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 21-08-2012 Gość
  juz niech nie przesadzają , na torbie louisa vittona kurwa nie pływał, kara finansowa ewentualnie i co najwyżej
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 21-08-2012 wpisz swoj pseudonim
  w wiadomosciach mowili, ze nie maja prawa zabierac mu medali, tylko kare pieniezna musi zaplacic, ale luxlux musial to wszystko ubarwic =]
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 21-08-2012 Gość
  je*ać medale i tak jest mistrzem! no i pali ziółko!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 22-08-2012 nenu
  da sobie radę , ale jest najlepszy i powinien myśleć ,aby nie psuc sobie takimi drobiazgami opinie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 22-08-2012 elma
  NIKT mu nie podskoczy , raczej on wszystkim odpłynie !
  Odpowiedz Zgłoś
1 2