Concierge zwiększa popyt na luksusowe apartamenty

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 08-04-2013

Kilkanaście lat temu luksusowy apartament musiał mieć nowocześnie urządzoną kuchnię, dziś – usługi concierge. W miastach, oczywiście z Nowym Jorkiem na czele, w których powstają luksusowe budynki mieszkalne, cena zależy nie tylko od lokalizacji, ale także wprowadzonych w nich udogodnień.

Sale bilardowe, SPA, tarasy, biblioteki, baseny, symulatory do gry w golfa – to tylko wybrane bonusy do luksusowych apartamentów. Popyt na nie zwiększa dodatkowo obecność usług concierge. Brana jest ona pod uwagę zarówno przy kupnie, jak i wynajmie apartamentu. O fachową obsługę pytają potencjalni lokatorzy nie tylko z USA, ale i Rosji czy Chin. Od obsługi oczekują m.in. pomocy w zorganizowaniu wolnego czasu, w tym w zaplanowaniu wakacji.

W najdroższych nowojorskich apartamentowcach lokatorom zapewnia się np. dostarczenie zamówienia z restauracji działającej na parterze budynku. To jednak pospolita usługa, a z pewnością w porównaniu do takich zleceń, jak zamówienie prywatnego samolotu do przetransportowania psa, znalezienie wymarzonego kryształowego naczynia, kupno prezentu dla małżonki czy dostarczenie butelki rzadkiego wina.

Jednym z powodów tak dużego zainteresowania usługami concierge w budynkach mieszkalnych są częste podróże. Pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu sprawia, że ludzie nabierają ochoty na podobne luksusy w swoim domu. Co więcej, ci, którzy przemieszczają się regularnie między kilkoma miastami, inwestują w nieruchomości, zamiast płacić hotelom. Mimo to w zakupionym bądź wynajętym apartamencie chcą czuć się jak w hotelu, w którym zachcianki gości spełnia obsługa.

Usługi concierge w apartamentowcach właściwie niewiele się różnią od tych, które oferują choćby banki. Pracujące jako konsjerże osoby muszą posiadać wiedzę, doświadczenie i znajomości. Bez tego sprostanie wymaganiom lokatorów byłoby z pewnością niemożliwe, a cena apartamentu znacznie by zmalała.

Czytaj też: Nowy trend: wynajmij brytyjskiego lokaja

Czytaj też: Agent do zadań specjalnych, czyli jak wykurzyć kuny z ogródka

MM

Concierge zwiększa popyt na luksusowe apartamenty

Lokatorzy luksusowych apartamentów pragną czuć się jak w 5-gwiazdkowym hotelu

  • Concierge zwiększa popyt na luksusowe apartamenty
  • Concierge zwiększa popyt na luksusowe apartamenty
  • Concierge zwiększa popyt na luksusowe apartamenty
  • Concierge zwiększa popyt na luksusowe apartamenty