Ciekawe miejsca: restauracja w wodospadzie

0 Komentarzy
8 Zdjęć
Czwartek, 22-11-2012

Coraz częściej słyszy się o podwodnych klubach i restauracjach, ale równie ciekawych i ekstremalnych przeżyć oraz doświadczeń dostarcza Matka Natura. Przykład? Restauracja w wodospadzie działająca na Filipinach, na terenie plantacji kokosów Villa Escudero.

Restauracja znajduje się w prowincji Quezon, u podnóża wodospadu Labasin. Działająca tam plantacja przyciąga głównie ludzi spragnionych oryginalnych doświadczeń kulinarnych. W Waterfalls Restaurant, gdzie eleganckie buty są całkowicie zbędne, lokalne potrawy podawane są na bambusowych stołach.

Kluczem do sukcesu tej restauracji jest jednak rzecz jasna nie menu, a bliskość natury. Goście siedzą przed samym wodospadem, z nogami po kostki zamoczonymi w wodzie. Nieustannie orzeźwia ich bryza z wodospadu, a szum wody tylko dodatkowo podsyca panującą tam atmosferę pikniku.

Sama plantacja od ponad 30 lat jest atrakcją turystyczną. Działa tam nie tylko restauracja, ale i hotel, możliwe są też takie atrakcje, jak wyprawa tratwą po jeziorze, obserwacja ptaków czy zwiedzanie wioski z pokładu charakterystycznego dla Filipin jeepneya. Nocleg w pokoju klimatyzowanym kosztuje tam około 480 zł.

MM