Casey Legler - męski model, który jest kobietą

8 Komentarzy
12 Zdjęć
Niedziela, 25-11-2012

Męscy modele w kobiecych rolach to już niemal codzienność branży mody. Opisywany jako najpiękniejszy chłopak na świecie, androgyniczny Australijczyk Andrej Pejic jako Marilyn Monroe, w sukni ślubnej na wybiegu u znanego projektanta, albo w reklamie damskiej bielizny przestał dziwić. Niedawno na arenie mody pojawił się pochodzący z Ukrainy Stav Strashko, równie piękny i równie dobrze czujący się w seksownych, kobiecych sukniach model. Obaj panowie podkreślają, że są mężczyznami, a takie przebieranki to ciekawe zlecenia, które przysparzają im stale rosnącej sławy.  

Świat modelingu szybko pojął, że takie zabawy płcią doskonale się sprzedają i przynoszą spore pieniądze. Nic więc dziwnego, że po panach w roli kobiet przyszedł czas na panie w roli mężczyzn. 

Pierwszą taką modelką została Casey Legler, która podpisała kontrakt z agencją Ford i występuje wyłączenie w męskich rolach. Poza tym, że pracuje jako modelka, Legler jest również artystką i bardzo podobają jej się takie manipulacje płciową tożsamością i przedstawieniem. 

Kariera Casey Legler rozpoczęła się przypadkiem. Znajomy fotograf potrzebował modela do sesji dla magazynu Muse. Zdjęcia zobaczył pracownik agencji Ford i następnego dnia umowa była podpisana i Casey trafiła na listę z męskimi modelami. Krótkie włosy, tatuaż, dość męska budowa i wyrzeźbione przez pływackie treningi ciało (Leger była zawodniczką olimpiady w Atlancie) bardzo ułatwiają jej wejście w męskie stylizacje. Casey podkreśla jednak, że w szpilkach i sukienkach też się pojawia i potrafi wyglądać kobieco. 

Kobieta w męskiej roli intryguje i budzi emocje. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie portfolio Casey jest spore. Można być niemal pewnym, że artystkę zobaczymy niebawem nie tylko w kolorowych magazynach, ale i na najważniejszych wybiegach międzynarodowych tygodni mody.

[youtube]

[/youtube]

AW

 • Sob., 24-11-2012 Gość
  katastrofa...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 24-11-2012 Gość
  Każdy żyje jak chce, i niby nic mi do tego, ale ...
  Chore czasy ;/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 24-11-2012 Gość
  to co ma to cos w spodniach haha
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 24-11-2012 lusia
  to w końcu kto to jest :mężczyzna czy kobieta?
  Zwariować można
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 24-11-2012 florennnce
  sami jesteście katastrofa, mi się podoba i jako facet i jako babka :) fajne, niewulgarne
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 24-11-2012 bazz
  oszczędza na maszynkach do golenia ;]
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-11-2012 Gość
  wykorzystała przynajmniej swoją urodę,są przecież tzw. męskie urody (teraz coraz więcej- w ogóle sylwetka kobieca zanika, więc się nie ma co dziwić)...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 10-12-2012 omnom
  Gość (Wt., 27-11-2012) napisał:

  wykorzystała przynajmniej swoją urodę,są przecież tzw. męskie urody (teraz coraz więcej- w ogóle sylwetka kobieca zanika, więc się nie ma co dziwić)...


  A w modzie to już w ogóle: kobiety wyglądające męsko, faceci niewieścio. Modele i modelki wyglądają teraz tak samo, czyli osoba o urodzie unisex podwaja szansę zatrudnienia. ;p
  Odpowiedz Zgłoś