Buty Lady Gagi wciąż w cenie

3 Komentarze
8 Zdjęć
Niedziela, 16-12-2012

Obuwie ekscentrycznej artystki to jeden z najbardziej dobitnych dowodów na oryginalność Lady Gagi. Przez ostatnie lata temat jej butów powraca jak bumerang. Tak jest i teraz. 11 lutego 2013 roku w paryskim domu aukcyjnym Drouot Richelieu sprzedany będzie but, zaprojektowany dla artystki przez Giorgio Armaniego. Cena: 4-5 tys. euro.

Buty od Armaniego Lady Gaga miała na sobie podczas koncertu w Paryżu w 2010 roku, w ramach swojej drugiej światowej trasy „Monster Ball”. W podzięce za reakcję fanów na swój występ rzuciła w tłum srebrnymi, wyglądającymi kosmicznie butami. To właśnie jeden z nich zostanie sprzedany na zbliżającej się powoli aukcji.

W 2011 roku Lady Gaga zaszokowała obuwiem projektu Void of Course. W amerykańskim „Idolu” miała na sobie parę butów na platformach z przezroczystymi obcasami w kształcie penisa. Innym razem artystka dowiodła, że nosząc takie dziwne, wysokie buty, niezwykle się poświęca. W piekielnych butach od japońskiego projektanta Noritaki Tatehany, pozbawionych obcasów, zaliczyła spektakularny upadek, uwieczniony zresztą na fotografii, która obiegła cały świat.

Lady Gaga z pewnością nie szuka inspiracji wśród najbardziej znanych projektantów, a raczej u tych z największą fantazją. Artystce do gustu przypadły m.in. buty Minny Parikki z postaciami z bajek czy końskie buty od Iris Schieferstein.

Dla młodych projektantów Lady Gaga jest trampoliną do kariery. To niej swój sukces zawdzięcza m.in. Tatehana. Jego buty nie należą jednak do takich, które każdy chciałby mieć. Idąc dalej, raczej mało kto chciałby je w ogóle przymierzyć.

MM

 • Pn., 17-12-2012 wrazliwa
  Okropne.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 22-12-2012 Mania
  może i fajne mi się podobają i nie podobają tak gdzieś pół na pół
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 08-01-2013 gosc
  jesli te z miesa to chyba juz lekko smierdza
  Odpowiedz Zgłoś