Botoks

56 Komentarzy
1 Zdjęcie
Niedziela, 19-11-2006

Botoks

Czas pozostawia na naszej twarzy wiele znaków. Najwidoczniejsze, pod postacią zmarszczek, pojawiają się w wyniku działania różnych czynników, nawet, a właściwie zwłaszcza, pod wpływem naszej mimiki.

Wśród wielu sposobów wygładzania zmarszczek i odświeżania wyglądu, coraz większą popularność zdobywa metoda, znana w medycynie estetycznej już od ponad 20 lat, polegająca na domięśniowej iniekcji odpowiednio dobranych dawek proteiny botulinowej, w wybrane partie twarzy. Zastrzyk powoduje czasowe rozluźnienie mięśni, a przez to uniemożliwia marszczenie się na nich skóry. Wieloletnie badania nad substancją dowiodły wysokiej skuteczności, a także bezpieczeństwa jej stosowania.

Aplikacja botoksu jest zabiegiem prostym, bezbolesnym i niewymagającym specjalnych przygotowań. Iniekcja trwa krótką chwilę, po której z powodzeniem można wrócić do codziennych zajęć. Dlatego zabieg bywa nazywany "lunchowym". Efekt widoczny jest już po kilku dniach i utrzymuje się przez okres od 4 do 6 miesięcy. Botoks nie wywołuje działań niepożądanych, można go więc wielokrotnie powtarzać.

Botoks jest wysoce oczyszczonym kompleksem proteinowym uzyskiwanym z proteiny botulinowej typu A, powstającej z bakterii Clostridium botulinum. Ponad czterdzieści lat stosowania toksyny botulinowej typu A w terapii neurologicznej (w leczeniu kręczu karku i u dzieci z porażeniem mózgowym), liczne testy i szczegółowe badania kliniczne potwierdziły, że jest to bezpieczna i skuteczna substancja. Dlatego też zdecydowano się na rozszerzenie jej wykorzystania i wprowadzenie do okulistyki i dermatologii. Od 30 lat botoks jest lekiem stosowanym w okulistyce w leczeniu zeza i kurczu powiek. Jego zastosowanie w dermatologii estetycznej pozwala na korekcję zmarszczek mimicznych.

Razem z wzrastającą liczbą wiernych pacjentów, wzrasta też liczba gabinetów dermatologii estetycznej oferujących zabiegi z użyciem botoksu. Coraz więcej z nich stara się również wyjść naprzeciwko innym oczekiwaniom klientów. Niezwykle oryginalnym i coraz popularniejszym pomysłem na  prezent gwiazdkowy dla bliskiej osoby, jest oferowany przez wiele gabinetów kupon na zbiegi, w tym botoks. Realizacja w wygodnym dla obdarowanego terminie, pozwoli ważnej dla nas osobie poczuć się młodo i jeszcze bardziej wyjątkowo.

Ceny: 900 zł za czoło, 900 zł za dół twarzy. Mniejsze obszary są liczone indywidualnie i przeliczane przez ilość użytego preparatu.

Zabieg wykonasz np. w klinice dr Artura Bromy:

http://www.broma.pl/botox.html

AMG

 • Niedz., 19-11-2006 gość
  Jak bede stara tez sobie takie cos zafunduje
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 gość
  Ludzie toksyna zawsze bedzie toksyna. A propos "rozluznia miesnie" ? raczej je paralizuje!!!! dlatego sie nie kurcza - nie powodujac zmarszczek!!!! i twarz wyglada jak mumia :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 gość
  Jak będę starsza to będę to syosowała regularnie :))) :)


  Pozdrawiam Kasia
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 gość
  tanie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 Kogel
  Co to ludzie nie robią dla próżności  "Clostridium botulinum - laseczka jadu kiełbasianego

  Zabójcze dla zdrowia i życia są miliardowe części grama toksyny, jaką wytwarza laseczka jadu kiełbasianego tzw. nanogramy. Uwaga! Zatrucie może zakończyć się zgonem!

  Śmiertelna dawka toksyny jadu kiełbasianego wynosi bowiem tylko 0,000001 g. Trucizny są odporne na ogrzewanie, aby je zlikwidować trzeba by gotować zakażoną żywność przez 5 godzin."

  http://www.pfm.pl/u235/navi/199…
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 Nick
  Wątpię żeby kobiety które go stosują wiedziały co to
  Clostridium botulinum

  Kogel (Niedziela, 19-11-2006) napisał:  Co to ludzie nie robią dla próżności"Clostridium botulinum - laseczka jadu kiełbasianegoZabójcze dla zdrowia i życia są miliardowe części grama toksyny, jaką wytwarza laseczka jadu kiełbasianego tzw. nanogramy. Uwaga! Zatrucie może zakończyć się zgonem!Śmiertelna dawka toksyny jadu kiełbasianego wynosi bowiem tylko 0,000001 g. Trucizny są odporne na ogrzewanie, aby je zlikwidować trzeba by gotować zakażoną żywność przez 5 godzin."http://www.pfm.pl/u235/navi/199…

  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 fanka botoxu
  Kilka dni temu robiłam botox drugi raz w życiu. Efekt rewelacyjny.
  Kurze łapki + czoło cena 650zł;)

  To nie artykuł sponsorowany,nie trzeba u bromy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 Monika2
  hmmm musilabym glebiej sie zastanowic....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 gość
  czy reklama usług medycznych nie jest zakazana?
  czy zgodnie z etyką lekarza która każdy lekarz ma obowiązek przestrzegać nie mozna reklamować placówki imieniem doktora i mozna tylko oznakować dojazd do kliniki 2 tablicami?????
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-11-2006 ami
  DOBRE ,ALE NIE NA KAŻDĄ KIESZEŃ.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5 ... 6