Bogaci uratują tygrysy

8 Komentarzy
1 Zdjęcie
Niedziela, 31-01-2010

Bogaci uratują tygrysy

Bogacze, którzy zawsze marzyli o posiadaniu rzadkiej rasy tygrysa sumatrzańskiego w swojej posiadłości, mogą się doczekać spełnienia swoich fantazji.

Indonezyjski rząd chce umożliwić trzymanie tego wyjątkowego zwierzęcia po uiszczeniu opłaty 107 000 dolarów. Powodem takich kroków jest masowe wycinanie lasów i polowania, które spowodowały, że na świecie żyje zaledwie 400 sztuk tych pięknych kotów. Rząd ma nadzieję, że w ten sposób uchroni gatunek od wyginięcia. Jeżeli ktoś zakupi tygrysa i z jakiegoś powodu będzie chciał go oddać, rząd deklaruje, że zwierzę pozostanie własnością państwa. Bogacze z różnych stron świata już nadsyłają swoje zgłoszenia.

ML

 • Niedz., 31-01-2010 Jones
  Pomysł niezły, ale prawda jest taka, że te cudowne zwierzęta powinny pozostać w naturalnym środowisku. Powinno się sadzić lasy, a nie chrzanić, że to motoryzacja jest odpowiedzialna za globalne ocieplenie. Nasz świat umiera, bo wszystkim rządzi pieniądz, taka jest smutna prawda.
  Kiedy spadnie ostatni ptak, zdechnie ostatnia ryba, padnie ostatnie zwierzę lądowe i wycięte zostanie ostatnie drzewo, ludzie zrouzmieją, że pieniędzy nie da się jeść.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 31-01-2010 gość
  Jones (Niedziela, 31-01-2010) napisał:  Pomysł niezły, ale prawda jest taka, że te cudowne zwierzęta powinny pozostać w naturalnym środowisku. Powinno się sadzić lasy, a nie chrzanić, że to motoryzacja jest odpowiedzialna za globalne ocieplenie. Nasz świat umiera, bo wszystkim rządzi pieniądz, taka jest smutna prawda.Kiedy spadnie ostatni ptak, zdechnie ostatnia ryba, padnie ostatnie zwierzę lądowe i wycięte zostanie ostatnie drzewo, ludzie zrouzmieją, że pieniędzy nie da się jeść.


  Ładnie powiedziane... smutne ale prawdziwe...
  odnośnie artykułu może ci "bogacze" nie będą chcieli mieć kolejnego "zwierzaczka" domowego tylko może będzie to miało szczytniejszy cel...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 31-01-2010 ganzallein
  piękny kotek, pewnie dużo żre, z parę kilo mięsa na dzień,rzeczywiście utrzymanie go to zabawa dla bogaczy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 31-01-2010 gość
  będzie zabaweczką do pokazania na imprezie...pewnie jakiś popieprzony saudyjczyk zamówi sobie takiego i będzie trzymał w klatce przy basenie, co za nonsens...

  niech przekażą swoje miliony na uratowanie ich środowiska naturalnego, a nie będą kupować i oswajać na siłę...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 31-01-2010 gość
  ale jak każdy kupi po jednym tygrysie to jak się one będą rozmnażały? wyginą jeszcze szybciej.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 01-02-2010 Gośśśśka
  totalny bezsens. :/
  to co może za niedługo bogacze będą sobie mogli kupić jako domowe zwierze walenie ? w końcu też są zagrożone wyginięciem. pff...
  a zwierzęta nie powinny być własnością państwa na którego terenie żyją.
  nie zapominajmy, że one (zwierzęta) były przed NAMI (ludźmi) i powinno się je szanować!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 01-02-2010 Valmont
  ganzallein (Niedziela, 31-01-2010) napisał:  piękny kotek, pewnie dużo żre, z parę kilo mięsa na dzień,rzeczywiście utrzymanie go to zabawa dla bogaczy  A gdy takiemu gościowi powinie się noga, to tygrysy będą zdychały z głodu, jak zwierzęta świętej pamięci Jacksona, czy jak on się zwał. No chyba, ze wcześniej posilą się swoimi domownikami. I to jest to optymistyczne zakończenie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 27-05-2010 zoo
  odajcie je do zoo a nie bogaczom oni bendom wiedziec jak sie nimi opiekuje bo bogacze kupjom i co nie bendom sie opiekowac i tygrysy wyginom .
  Odpowiedz Zgłoś