Bitwa o perfumy dla niemowląt

17 Komentarzy
7 Zdjęć
Środa, 06-02-2013

Słodki, delikatny i naturalny zapach pojawia się w każdym mieszkaniu, do którego wprowadza się niemowlę. Pachnie mlekiem, czystością i wesoło gaworzy. Czego chcieć więcej? Znalazły się takie firmy kosmetyczne, które uznały, że perfumy należą się nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. I stworzyły dla nich wody zapachowe. Na półkach z perfumami dla niemowląt pojawi się wkrótce zapach od Dolce & Gabbana (zobacz też: Dolce & Gabbana z procesem w tle)

Pomysł marki wzbudził raczej politowanie niż podziw, ale jej właściciele szybko znaleźli odpowiedź. Perfumy od Dolce & Gabbana nie mają ukryć naturalnego zapachu dzieci, a jedynie go podkreślić. Wiadomo już, że flakonik o pojemności 50 ml i zapachu miodu oraz owoców cytrusowych kosztować będzie około 135 zł. Luksusowa marka włącza się tym samym do bitwy, i to nie na jednym, a dwóch polach.

Perfumy dla niemowląt są nie tylko przedmiotem rywalizacji między markami. Pod koniec stycznia organizacja Perfume Foundation wystąpiła do Komisji Europejskiej z prośbą o lepszą regulację wód zapachowych dla dzieci. Domaga się, by ich wpływ na zdrowie najmłodszych został odpowiednio przetestowany i potwierdzony naukowo. Fundacja zarzuca regulatorowi badanie jedynie pojedynczych cząsteczek zamiast gotowego produktu.

W opinii Perfume Foundation rzeczy testowane na zwierzętach nie powinny być z rozbiegu oceniane jako bezpieczne dla ludzi, a zwłaszcza dla małych dzieci. To jeszcze nie wszystko. Fundacja jest przeciwna także traktowaniu perfum jako kosmetyków, przeznaczonych przecież do stosowania na skórę. „Mieszają się z powietrzem, które wdychamy, trafiają do naszych płuc, krwi i narządów, podobnie jak powietrze, którym oddychamy” - wyjaśnia na swoim blogu.

Perfumy dla niemowląt brzmią już na tyle absurdalnie, że właściwie powinno omijać się je szerokim łukiem. Rodzice, którzy mają troszczyć się o swoje dzieci, bywają jednak podatni na nowości, zwłaszcza jeśli to dobra luksusowe, którymi chętnie się otaczają. Fakt, że tylko nieliczni rodzice decydują się na kupno perfum, nie oznacza jednak, że ich regulacja może być pobieżna. Wręcz przeciwnie – to produkty takie same jak olejki i inne środki czystości dla dzieci.

Wody zapachowe dla niemowląt produkuje się m.in. we Francji. Są hipoalergiczne, bezalkoholowe, pachną mlekiem, wanilią i owocami, czyli dzieciństwem w najczystszej postaci. Od przeszło 10 lat dziecięcy zapachy w oferciema Burberry. Sprzedają je także Bulgari i Givenchy. Często stosują je jedynie młode matki, by nie używać zapachów bardziej duszących, które mogłyby drażnić ich dzieci.

Obecnie wpływ perfum dla dzieci na ich zdrowie badają głównie sami producenci. Kupujących zapewniają o braku zagrożeń wynikających z ich stosowania. I choć Perfume Foundation nie kwestionuje ich obietnic, wskazuje, że o tym, czy takie produkty są bezpieczne, powinni zadecydować naukowcy. I to im, zdaniem fundacji, prace powinna zlecić Komisja Europejska.

MM

Bitwa o perfumy dla niemowląt

Perfumy dla niemowląt. Marka Dolce & Gabbana stworzyła perfumy dla niemowląt

 • Bitwa o perfumy dla niemowląt
 • Bitwa o perfumy dla niemowląt
 • Bitwa o perfumy dla niemowląt
 • Bitwa o perfumy dla niemowląt
 • Bitwa o perfumy dla niemowląt
 • Bitwa o perfumy dla niemowląt
 • Bitwa o perfumy dla niemowląt
 • Sob., 09-02-2013 Gość
  Wszelka chemia /ta-perfumy- zbędna/może alergizowac. DURNY pomysł !!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-02-2013 Gość
  Gość (Śr., 06-02-2013) napisał:

  Isia (Śr., 06-02-2013) napisał:

  Zapach niemowlecia jest najpiękniejszym zApachem na swiecie poco to zmieniać?  ...zapaszek zawartości pieluchy i ulanego mleka oraz spoconej skóry - mmmm!... :-/


  Po pierwsze pieluchy sie zmienia , a tym bardziej te z zawartoscia. Po drugie niemowleta sie kapie . I nie po ca sie w taki sam sposob jak dorosli . Po trzecie jezeli mleko sie uleje ,to sie niemowlaka przebiera w czyste ubranka wyprane w dzieciecym proszku.Zapach niemowlaka jest piekny i naturalny . Nie potrzeba tu perfum . Poza tym perfumy nie wystarcza , ulane ubranko jak i pieluche trzeba zmienic. Przykre ,ze ty tego nie stosujesz. Nie przeszkadza ci ? Szok.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-02-2013 Gość
  Gość (Pn., 11-02-2013) napisał:

  Gość (Śr., 06-02-2013) napisał:

  Isia (Śr., 06-02-2013) napisał:

  Zapach niemowlecia jest najpiękniejszym zApachem na swiecie poco to zmieniać?
  ...zapaszek zawartości pieluchy i ulanego mleka oraz spoconej skóry - mmmm!... :-/  Po pierwsze pieluchy sie zmienia , a tym bardziej te z zawartoscia. Po drugie niemowleta sie kapie . I nie po ca sie w taki sam sposob jak dorosli . Po trzecie jezeli mleko sie uleje ,to sie niemowlaka przebiera w czyste ubranka wyprane w dzieciecym proszku.Zapach niemowlaka jest piekny i naturalny . Nie potrzeba tu perfum . Poza tym perfumy nie wystarcza , ulane ubranko jak i pieluche trzeba zmienic. Przykre ,ze ty tego nie stosujesz. Nie przeszkadza ci ? Szok.


  * poprawiam lieterowke-,,poca,,
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 19-02-2013 Gość
  Gość (Śr., 06-02-2013) napisał:

  Isia (Śr., 06-02-2013) napisał:

  Zapach niemowlecia jest najpiękniejszym zApachem na swiecie poco to zmieniać?  ...zapaszek zawartości pieluchy i ulanego mleka oraz spoconej skóry - mmmm!... :-/  widać komentatorze, że nie jesteś rodzicem, a już na pewno nie matką... współczuję, musisz się źle czuć z samym sobą, co?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 24-02-2013 Pitrasia
  Ja tam myślę, że to dobry pomysł lepsze perfumy, niż swąd zakupcianych pieluch
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 25-02-2013 duka
  Ty cymbale pewnie fiołkami robisz?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 10-03-2013 Polak
  Mędrcy głupcy - to są perfumy nie dla niemowlaków tylko dla matek opiekujących się niemowlaczkami - są hiper alergiczne aby nie zaszkodziły dzieciaczkom - bez alkoholu itd.
  Tak samo Bvlgari Burberry i inne firmy nie robią perfum dla niemowlaków tylko dla matek - dla starszych dzieciaczków są zapachy "for kids".
  A odnośnie tych kilku wpisów idiotów - zapach swojego dzieciaczka jest najwspanialszy na świecie - to co czujesz gdy przytulisz się do śpiącego aniołka jest czymś czego nie zapomnisz do końca życia - dla mnie to zapach szczęścia - ci co piszą o pieluchach itd to zapewne pedały z zamiłowaniem wąchający swój własny palec wyjęty z własnej lub obcej dupy. hehehehe
  Odpowiedz Zgłoś
1 2