Bielizna Presleya na sprzedaż

4 Komentarze
12 Zdjęć
Środa, 05-09-2012

Uwaga fani Presleya - zapiszcie datę 8 września do kalendarza! Tego dnia licytowane będą pamiątki po królu rock'n'rolla, a wśród nich - brudna bielizna z 1977 roku wyceniana na... 10 tysięcy funtów. Błękitne slipy Elvis Presley miał na sobie na koncercie pod jednym ze swoich słynnych kombinezonów. Bielizna, dotąd niewyprana i z widocznymi śladami użytkowania, pochodzi z majątku ojca muzyka.

Slipy są jedną z wielu rzeczy Presleya wystawionych na licytację. Sprzedawcy oczekują, że cenę 25 tys. funtów osiągnie osobista Biblia Święta, z odręcznymi notatkami i przemyśleniami muzyka. Na sprzedaż wystawiono ponadto taśmy filmowe 16mm z nagraniami rodzinnymi, buty, które Presley miał na sobie w 1977 roku, a także złoty naszyjnik. Łączna wartość wszystkich pamiątek (a jest ich dużo więcej), które zlicytowane zostaną 8 września, wynosić ma ponad 100 tys. funtów.

Aukcja odbędzie się w Manchesterze. Jej transmisję będzie można śledzić na stronie Omega Auctions. Szczegółowe informacje o licytowanych przedmiotach można znaleźć TUTAJ

MM