Barometr szczęścia w Wilnie

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Sobota, 20-07-2013

Barometr Szczęścia, za którym stoi spółka IQ Polls, jest nowym narzędziem do pomiaru szczęścia, które mierzy nastrój w realnym czasie. Dzięki informacjom użytkowników, nadsyłanym za pośrednictwem komputerów bądź telefonów komórkowych, określa - w 10-stopniowej skali - nastrój badanych.

Humor, jak wiadomo, bywa zmienny. Inny może być rankiem, a zupełnie inny godzinę później. Dlatego nowe narzędzie mierzyć ma poziom szczęścia na bieżąco. To pozwolić ma na porównanie swojego nastroju do humoru innych badanych. Barometr Szczęścia może być także wskazówką dla turystów, którzy wiedzieliby, jakie miejsce sprzyja zadowoleniu. Nie bez znaczenia jest też to, że nowe narzędzie pomoże wskazać, co i w jakim stopniu wpływa na nastrój.

W Wilnie, stolicy jednego z najmniej szczęśliwych państw świata, postanowiono zrobić z niego użytek. Samorząd zaplanował założenie na gmachu ratusza cyfrowej tablicy, która na bieżąco informować będzie o poziomie zadowolenia mieszkańców. Barometr, jako element kampanii "Uśmiechnij się do Wilna", może być wskazówką dla polityków, którzy wiedzieliby, jak ludzie reagują na podejmowane przez włodarzy decyzje.

- Uruchomienie "Barometru Szczęścia" w Wilnie pozwoli dowiedzieć się, kiedy wilnianie czują się szczęśliwi i jakie wydarzenia, a może zmiany pogodowe, dostarczają im najwięcej pozytywnych emocji. Ten "Barometr Szczęścia" może nam pomóc znaleźć dokładną przyczynę, dlaczego mieszkańcy naszego kraju są nieszczęśliwi i dlaczego mamy tyle samobójstw, zwłaszcza wśród młodych osób - powiedział "Kurierowi Wileńskiemu" Arturas Jonkus, współtwórca Barometru Szczęścia.

Wilno jest pierwszym miastem, w którym pojawił się Barometr Szczęścia. Jego władze liczą na to, że jego śladem pójdą kolejne miejscowości. Jego pojawienie się z pewnością nie zaszkodziłoby również polskim miastom, ale czy się tego doczekamy - nie wiadomo.

Więcej o Barometrze Szczęścia TU

MM

Barometr szczęścia w Wilnie

Barometr Szczęścia to narzędzie, które mierzy nastrój w realnym czasie

 • Barometr szczęścia w Wilnie
 • Barometr szczęścia w Wilnie
 • Barometr szczęścia w Wilnie
 • Barometr szczęścia w Wilnie
 • Pn., 29-07-2013 Gość
  Dzisiaj rano skończyła mi się kasa na koncie, wszedłem w te darmowe doładowania co tak reklamują, od początku myślałem że to ściema a jednak NIE !! :)
  Dostałem DRUGIE DARMOWE doładowanie !.STRONA ----> http://yuarel.com/darmowe_2dola…
  Odpowiedz Zgłoś