Babyccinos: szaleństwo czy nowy trend?

18 Komentarzy
12 Zdjęć
Sobota, 11-08-2012

Bezkofeinowa mała czarna dla maluchów to nowy hit, który staje się coraz bardziej popularny. Młodzi rodzice, dla których picie kawy to nie tylko codzienny rytuał, ale także sposób spędzania czasu, zabierają często dzieci do kafejek czy barów. Dlaczego właściwie ich pociechy także nie mogłyby skosztować kawy?

Z takiego założenia wyszło kilka kawiarni i do menu włączyły specjał o nazwie babyccinos (połączenie wyrazów 'baby' i 'capuccino'). Napój składa się z bezkofeinowego espresso oraz spienionego mleka. Nowy trend szybko zadomowił się zwłaszcza na Brooklynie, gdzie kawę pije się wręcz obsesyjnie. Moda przyszła jednak z innego kontynentu. Terminu babyccino po raz pierwszy użyto w Australii nazywając w ten sposób delikatny napój przypominający latte macchiato. 

Lekarze twierdzą, że babyccino jest bezpieczne dla dzieci, ponieważ ilości kofeiny w takim espresso są znikome. Ciekawe czy trend przyjmie się także w Polsce. Podalibyście swoim pociechom taką kawę?

EM

 • Pt., 10-08-2012 Gość
  masakra jakas.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 10-08-2012 Gość
  Wolę podać córce naturalne kakao ze spienionym mlekiem i posypką z cynamonu i kakao. A nie kawę BEZKOFEINOWĄ. W ogóle nigdy nie byłam w stanie zrozumieć, jak można pić kawę bezkofeinową.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 10-08-2012 EvieWarchol.
  Super !!! Jak byłam dzieckiem to wręcz szalałam za kawą, tak mi zresztą zostało :p, tylko, że wtedy to był taki 'zakazany owoc' więc mama parzyła mi znaną wszystkim zbożową Inkę :D I mogłam tak jak mama, tata, czy tam ciocie spędzić popołudnie przy 'kawusi' :D całkiem fajny pomysł !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 10-08-2012 Gość
  Debilizm. Hodowanie konsumentów. A bezkofeinowa to chemicznie obrobione g@#$o. Tylko kretyn by to dał dziecku. Amerykanom od tej fluorowanej wody w kranach szarych komórek ubyło.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 10-08-2012 kawusia
  na bank się przyjmie u nas
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 11-08-2012 Gość
  nie podałabym..dla dzieci jest mleko albo kakao
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 11-08-2012 nie zgoda
  A jak mamusia będąc w ciazy pije piwko ,odkę i pali to nie gorsze zło niz kilka lyków kawy dla paro latka , dla poznania smaku
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 12-08-2012 Marta
  W Australii babycino to po prostu spienione mleko posypane czekolada, bez zadnej kawy bezkofeinowej, dzieci ti uwielbiaja!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 12-08-2012 Gość
  moja córcia pije kawę - ale ZBOŻOWĄ zmieszaną z naturalnym kakao
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 12-08-2012 Gość
  dla poznania smaku to i ja wypiłam łyczek kawy od babci. Ale w życiu bym nie podała kawy maluchowi. Spienione mleko/kakao/czekolada jak najbardziej, a że podane w takim samym kubku jak kawa mamusi, to tylko zachęca do wypicia i cieszenia się z dorosłego napoju :) może jeszcze wprowadzą papierosy dla dzieci? Oczywiście beznikotynowe, ale przyszłe pokolenie wiernych konsumentów już będzie wychowane.....
  Odpowiedz Zgłoś
1 2