Aparaty z technologią Wi-Fi

2 Komentarze
5 Zdjęć
Poniedziałek, 13-02-2012

Postępująca cyfryzacja życia i popularność serwisów społecznościowych sprawiły, że coraz częściej i chętniej udostępniamy swoje zdjęcia w Internecie. Jak szacuje Samsung już ponad połowa z 2,5 miliarda osób posiadających aparaty cyfrowe publikuje swoje zdjęcia w sieci.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów, Samsung przygotował serię aparatów i kamer SMART obsługujących standard Wi-Fi. Dzięki technologii umożliwiającej bezprzewodowe połączenie z Internetem użytkownik otrzymuje możliwość szybkiego i sprawnego zamieszczania swoich zdjęć w serwisach społecznościowych czy na twardym dysku komputera przy zachowaniu najwyższej jakości zdjęć i filmów. Czy pętle kabli łączących aparat z komputerem zostaną zerwane na dobre? Wszystko wskazuje na to, że tak! 

Rozwiązanie znane dotychczas z urządzeń mobilnych, Samsung z powodzeniem wykorzystał w produktach bezpośrednio rejestrujących otaczający nas świat. Nie bez znaczenia pozostawał fakt dynamicznie rozwijającej się liczby hot spotów, punktów oferujących użytkownikom darmowy dostęp do Internetu za pomocą standardu Wi-Fi. To właśnie możliwość korzystania z bezpłatnego łącza ma być głównym driverem popularności oferowanych produktów.

Seria SMART to aktualnie 5 urządzeń z technologią Wi-Fi, 4 aparaty (WB850F, WB150F, DV300F, ST200F) i kamera (QF20)

WB850F – aparat z największym wśród kompaktów firmy Samsung zoomem 21x. Pozwala swobodnie dokumentować dokumentowanie podróży, koncertów i imprez poprzez błyskawiczne zamieszczanie najlepszych zdjęć w portalach społecznościowych, dzięki funkcji Social Sharing.

Dostępność: kwiecień 2012, Cena: 379 USD.

WB150F - aparat mogący się pochwalić 18x zoomem optycznym. Aby zapewnić jak najlepsze odwzorowanie detali, został wyposażony w matryce o rozdzielczości 14 megapikseli. Wbudowana technologia Wi-Fi pozwala na szybkie i bezpieczne przesłanie zdjęć.

Dostępność: luty 2012, Cena: 229 USD.

DV300F - aparat wyposażony w przedni wyświetlacz LCD o przekątnej1,5 cala, doskonale sprawdzi się podczas wykonywania autoportretów czy zdjęć przymierzanych właśnie ubrań. Połączenie Wi-Fi umożliwia ich błyskawiczne przesłanie z dowolnego miejsca do serwisu Facebook lub YouTube również za pośrednictwem Social Sharing.

Dostępność: marzec 2012, Cena: nieznana

ST200F - smukły i stylowy aparat który nie dość, że mieści 10-krotny zoom optyczny, to dodatkowo wyposażony jest w funkcję Auto Backup, umożliwiającą bezprzewodowe zapisywanie zdjęć na komputerze albo w darmowej internetowej platformie AllShare Play lub Microsoft SkyDrive.

Dostępność: Luty 2012, Cena: 199 USD.

QF20 – kamera wyposażona w moduł Switch Grip 2 z funkcją Vertical Recording, która daje większą swobodę filmowania. Wbudowany żyroskop sam rozpoznaje położenie kamery i dostosowuje obraz na wyświetlaczu LCD oraz menu tak, aby użytkownik zawsze właściwie widział nagrywany obraz. A wbudowany budowany moduł sieci bezprzewodowej ułatwia szybkie publikowanie filmów w internecie lub przeglądanie ich na komputerze czy ekranie telewizora.

MB

 • Czw., 16-02-2012 Gość
  Samsung na przełomie ostatnich lat zmiażdżył konkurentów
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 04-08-2013 Gość
  Dzisiaj rano skończyła mi się kasa na koncie, wszedłem w te darmowe doładowania co tak reklamują, od początku myślałem że to ściema a jednak NIE !! :)
  Dostałem DRUGIE DARMOWE DOŁADOWANIE !.STRONA ---> http://yuarel.com/darmowe2dolad…
  Odpowiedz Zgłoś