Anglicy wolą koty od partnera

5 Komentarzy
4 Zdjęcia
Czwartek, 07-03-2013

Bycie „kocią mamą” jest zabawne tylko do czasu. Jednak nie każdy widzi problem w tym, że kot bywa ważniejszy od narzeczonego czy męża. Jeden z czołowych producentów karmy dla kotów zbadał wiedzę i stosunek ludzi na temat posiadanych przez nich mruczków. Wynikom ankiety, opublikowanym w „Daily Mail”, ze szczególną starannością powinni przyjrzeć się psychologowie.

Wyniki badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii sugerują, że Anglicy są istnymi kociarzami. Aż 95 proc. z nich uważa, że kot jest członkiem rodziny. Ponad połowa, bo 53 proc. ankietowanych, przyznaje, że ze swoich codziennych problemów zwierza się swojemu miauczącemu przyjacielowi. Brytyjczycy nie tylko chętnie „rozmawiają” ze swoimi pupilami, ale też wskazują na ich pozytywny wpływ na redukcję stresu u właścicieli.

Podobne opinie na temat kotów i „stosunków” między nimi a ludźmi słychać także w Polsce. To jednak nie one są tak elektryzujące. Dla wielu Brytyjczyków najbardziej zadziwiające okazało się to, że aż 10 proc. z nich woli przytulić się do kota niż partnera. To by oznaczało, że lepszy wpływ na ich samopoczucie ma dla nich obecność mruczka zamiast drugiej osoby, którą się kocha i z którą dzieli się życie.

Ale każdy kij ma dwa końce. Nie jest tajemnicą, że bardziej skłonne do przytulania są kobiety. W społeczeństwie pokutuje przekonanie, że mężczyźni odbierają przytulanie jako grę wstępną. Czy to mógłby być powód, dla którego kobiety, kiedy czują się nie najlepiej, wolą przytulić się do kota? Raczej tylko jedna z przyczyn, zwłaszcza w świetle często powtarzanego stwierdzenia, że towarzystwo kota jest lepsze od ludzkiego.

Wnioski płynące z wyników ankiety doczekały się w sieci licznych komentarzy. Nie przerywają, gdy się do nich mówi, nie osądzają, nie chowają urazy, są bardziej lojalne – w takim tonie utrzymana jest większość z nich. Kot jako symbol staropanieństwa to już zatem przestarzały stereotyp. Swoją drogą ciekawe, czy podobne wyniki miałaby ankieta przeprowadzona wśród posiadaczy psów.

MM

Anglicy wolą koty od partnera

10 proc. Brytyjczyków woli przytulić się do kota niż partnera

 • Anglicy wolą koty od partnera
 • Anglicy wolą koty od partnera
 • Anglicy wolą koty od partnera
 • Anglicy wolą koty od partnera
 • Pt., 08-03-2013 jartooo
  Nie dziwię im się, kobiety i mężczyźni w tym kraju są wyjątkowo brzydcy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-03-2013 liliette
  Nieprawda, Brytyjczycy wolą wpierdalać i się puszczać.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-03-2013 Gość
  jartooo (Pt., 08-03-2013) napisał:

  Nie dziwię im się, kobiety i mężczyźni w tym kraju są wyjątkowo brzydcy


  hahaha no taaak a w Polsce to piękni wszyscy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 28-03-2013 Gość
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 01-04-2013 Gość
  Ja mam partnera,a i tak wole mojego kota,bo sie nie obraza,nie wrzeszczy,nie wymysla nic:)
  Odpowiedz Zgłoś