10 rzeczy, które robią eksmężowie

28 Komentarzy
4 Zdjęcia
Środa, 12-09-2012

Niezależnie od tego, czy to mąż luksusowy, czy życiowo niezaradny i ubogi, jeżeli postanowisz się z nim rozwieść stanie się wkrótce eksmężem o urażonej dumie. Z ogromnym prawdopodobieństwem, będzie uprzykrzał ci życie, mścił się i często mało racjonalnie zachowywał. Nie twierdzimy, że każdy mężczyzna pasuje do poniższej listy, ale wielu z dużym prawdopodobieństwem, owszem tak. Co więcej, niezależnie od powodu do rozwodu, jeżeli z inicjatywą wystąpi kobieta, mąż porzucony pozostaje mężem ofiarą i prawo do złości i mściwości przysługuje mu na równych prawach co królowi korona.

Oto lista dziesięciu najczęściej spotykanych zachowań charakteryzujących porzucanego małżonka:

Włamie się na twoją skrzynkę pocztową, będzie czytał prywatną korespondencję, odnajdzie i przeczyta twój pamiętnik, kalendarz, dziennik w poszukiwaniu informacji na swój temat i … w sumie sam nie będzie wiedział czego. Będzie to nieopanowana chęć kontrolowania cię.  

Będzie węszył, szpiegował cię i śledził co robisz, z kim, jak i dlaczego bez niego.

Zostawi cię z kredytem na telewizor, samochód lub dom. Jeżeli akurat ty wzięłaś go na siebie i jeżeli macie rozdzielność majątkową, to bez skrupułów zostawi cię z wszelkimi długami. Oczywiście telewizor, czy samochód zabierze lub tymczasowo „pożyczy”.

Zacznie dużo pić. Lub bardzo dużo, jeżeli „dużo” już wcześniej spożywał. Za problem alkoholowy zarówno on, jak i jego rodzina odpowiedzialnością obarczy ciebie.

Na przemian będzie cię prosił o zmianę decyzji, szantażował samobójstwem, albo obrzucał obelgami i wynajdował coraz to wymyślniejsze sposoby mszczenia się.

Wspólnych znajomych zapyta, a niektórym postawi ultimatum by wybrali ciebie lub jego.

Jeżeli był mężem luksusowym, to zablokuje karty kredytowe, konta bankowe i wspólne lokaty. Jeżeli nim zdecydowanie nie był, to znajdzie sposób, żeby wydobyć od ciebie jakieś pieniądze.

Każe ci zwrócić pierścionek zaręczynowy.

Mimo, że usłyszy „dlaczego” chcesz zakończyć wasze małżeństwo – odrzuci twoją argumentację i znajdzie własną. Najpewniej taką, która uczyni cię najczarniejszym z czarnych charakterów. Być może nim jesteś, tego oczywiście nie możemy wykluczyć.

Będzie skutecznie i konsekwentnie utrudniał ci odzyskanie twojej własności, która w taki czy inny sposób pozostała w jego rękach (w mieszkaniu z którego się wyprowadziłaś, u niego na komputerze, na działce do której ma klucz etc).

Lista nie musi mieć zastosowania do każdego. Niektórzy nie wypełnią nawet 2 z powyższych punktów, inni na swojej liście dopiszą znacznie brutalniejsze i radykalniejsze zachowania. Tak czy inaczej, eksmąż to trudna funkcja i wszystkim panom życzymy, by jak najszybciej znaleźli kolejną miłość życia i zapomnieli o eksżonie.

Drodzy panowie, bez obaw, wczesniej opublikowaliśmy również listę najczęstszych złośliwości w wykonaniu eksmałżonek.

AWP

 • Czw., 13-09-2012 Gość
  Wasza sugestia działa w obie strony jednakowo,szkoda tylko dzieci jeżeli są
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-09-2012 Gość
  Haha ja odchodząc (bo poznała innego !) balowałem przez miesiąc z kumplami na maxa, ciesząc się że tak naprawdę uwolniłem się od zołzy która nie była mnie warta, nie minął trzeci miesiąc jak poznałem niesamowitą kobietę z którą jestem od 7 lat, no taka druga połówka jabłka :) ta co mnie zostawiła po pół roku dzowniła ze popełniła błąd itp z tamtym już nie jest - wyśmiałem ją, ale miałem z tego powodu radoche. Na odchodne powiedziałem miłego życia i koniec. Także faceci ! nie warto zawracać sobie głowę zołzami które nie są was warci.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-09-2012 Gość
  Zdecydowanie uważam, że twardzielem nie jesteś nawet w najmniejszym ułamku. Ja po takim telefonie powiedziałem, że ma, co jeszcze jakąś użyteczną wartość oddać dla bezdomnych, gdyż wszystkie potrzebne mi do życia rzeczy nabyłem nowe i że nie chce mi się już z nią rozmawiać, a tym bardziej spotykać i to wszystko. Koniec to koniec i kropka. Jak musisz udowadniać sobie cokolwiek w wątpliwy sposób już przegrałeś i tak nigdy nie wygrasz.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-09-2012 Gość
  Kiedy ja odeszlam od meza i sie wyprowadzilam moj eks zaczal rozpowiadac wszystkim ze to ja wlamalam sie na jego skrzynke i pisalam jakies bzdury do jego nowej panienki, na moja prosbe zeby zlozyl zawiadomienie na policje ze mu sie wlamalam niby - jakos nie zareagowal - ciekawe czemu... ale opinie wariatki mi zrobil . Ciekawe ile to czlowiek po wielu latach zycia sie dowiaduje o osobie z ktora dzielil zycie...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-09-2012 Lekkoduch
  Najciekawsze wypowiedzi i pełne emocji kobiety piszą jaki to ja nie dobry. Chciałbym widzieć o jakim wy szacunku piszecie, ktoś kto cie okradł bo tak mogę nazwać sytuacje kiedy zona nic nie pozwoliła zabrać. W większości sytuacji po kilku latach jest tak. Facet sie podnosi finansowo i staje sie nie zależny finansowo i drugi raz takiego błędu nie robi. A kobieta zaczyna tonąc nie zawsze ale najczęściej, i po 8 latach od rozstania ciągle obwinia tego z przed 10 lat za swoje niepowodzenia. To w takim przypadku kto na kim żerował.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-09-2012 Gość
  to raczej pasuje do opisu ex-zony
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 20-09-2012 kasiulek
  mój mąż wypełnił 6 punktów z tej listy...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-10-2012 Gość
  moj ex wypelnil wszystkie przytoczone punkty,upomnial sie jeszcze o swoje nazwisko :) dupek jakich malo na swiecie..
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3