10 rzeczy, które robią eksmężowie

28 Komentarzy
4 Zdjęcia
Środa, 12-09-2012

Niezależnie od tego, czy to mąż luksusowy, czy życiowo niezaradny i ubogi, jeżeli postanowisz się z nim rozwieść stanie się wkrótce eksmężem o urażonej dumie. Z ogromnym prawdopodobieństwem, będzie uprzykrzał ci życie, mścił się i często mało racjonalnie zachowywał. Nie twierdzimy, że każdy mężczyzna pasuje do poniższej listy, ale wielu z dużym prawdopodobieństwem, owszem tak. Co więcej, niezależnie od powodu do rozwodu, jeżeli z inicjatywą wystąpi kobieta, mąż porzucony pozostaje mężem ofiarą i prawo do złości i mściwości przysługuje mu na równych prawach co królowi korona.

Oto lista dziesięciu najczęściej spotykanych zachowań charakteryzujących porzucanego małżonka:

Włamie się na twoją skrzynkę pocztową, będzie czytał prywatną korespondencję, odnajdzie i przeczyta twój pamiętnik, kalendarz, dziennik w poszukiwaniu informacji na swój temat i … w sumie sam nie będzie wiedział czego. Będzie to nieopanowana chęć kontrolowania cię.  

Będzie węszył, szpiegował cię i śledził co robisz, z kim, jak i dlaczego bez niego.

Zostawi cię z kredytem na telewizor, samochód lub dom. Jeżeli akurat ty wzięłaś go na siebie i jeżeli macie rozdzielność majątkową, to bez skrupułów zostawi cię z wszelkimi długami. Oczywiście telewizor, czy samochód zabierze lub tymczasowo „pożyczy”.

Zacznie dużo pić. Lub bardzo dużo, jeżeli „dużo” już wcześniej spożywał. Za problem alkoholowy zarówno on, jak i jego rodzina odpowiedzialnością obarczy ciebie.

Na przemian będzie cię prosił o zmianę decyzji, szantażował samobójstwem, albo obrzucał obelgami i wynajdował coraz to wymyślniejsze sposoby mszczenia się.

Wspólnych znajomych zapyta, a niektórym postawi ultimatum by wybrali ciebie lub jego.

Jeżeli był mężem luksusowym, to zablokuje karty kredytowe, konta bankowe i wspólne lokaty. Jeżeli nim zdecydowanie nie był, to znajdzie sposób, żeby wydobyć od ciebie jakieś pieniądze.

Każe ci zwrócić pierścionek zaręczynowy.

Mimo, że usłyszy „dlaczego” chcesz zakończyć wasze małżeństwo – odrzuci twoją argumentację i znajdzie własną. Najpewniej taką, która uczyni cię najczarniejszym z czarnych charakterów. Być może nim jesteś, tego oczywiście nie możemy wykluczyć.

Będzie skutecznie i konsekwentnie utrudniał ci odzyskanie twojej własności, która w taki czy inny sposób pozostała w jego rękach (w mieszkaniu z którego się wyprowadziłaś, u niego na komputerze, na działce do której ma klucz etc).

Lista nie musi mieć zastosowania do każdego. Niektórzy nie wypełnią nawet 2 z powyższych punktów, inni na swojej liście dopiszą znacznie brutalniejsze i radykalniejsze zachowania. Tak czy inaczej, eksmąż to trudna funkcja i wszystkim panom życzymy, by jak najszybciej znaleźli kolejną miłość życia i zapomnieli o eksżonie.

Drodzy panowie, bez obaw, wczesniej opublikowaliśmy również listę najczęstszych złośliwości w wykonaniu eksmałżonek.

AWP

 • Śr., 12-09-2012 Gość
  eee jestem po rozwodzie i nic z tych rzeczy nie zrobiłem TO ŹLE? :P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-09-2012 MW72
  Po co puściłaś.. trzeba było o niego walczyć.. nie zależało Ci...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-09-2012 gdg
  życiowo niezaradny i ubogi...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-09-2012 Gość
  faceci przynajmniej nie knują i nie manipulują,a jak to robią to są cipami
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-09-2012 Gość
  weszłam tu tak "dla jaj" - iiiii... zdziwiłam się bo nie traktując poważnie tytułu nagle przeczytałam o tym jak się zachowywał w czasie rozwodu mój już dzisiaj od sześciu lat eksio ...konkluzja ??: jakież to żenujące i jaka musiałam być głupia te 16 lat temu że kogoś takiego chciałam za męża i ojca mojego dziecka... przecież ten zgadzający się opis to charakterystyka chorego na umyśle wiecznego dzieciaka... Moja końcowa myśl?? : lepiej późno niż wcale... grunt że tylko 10 lat życia zmarnowałam ufff
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-09-2012 Snake
  Podobno faceta poznaje sie po tym jak kończy, nie jak zaczyna.... To cenna informacja dla laseczek szukających księcia n abiałym koniu...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-09-2012 gdzie ta cycatka ze zdjecia
  a gdzie ta dziewczyna z wielkim biustem na zdjeciu co niby ten artykul jest dedykowany?!!!!!!!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-09-2012 Gość
  do lekkoducha. prawdę powiedziawszy zachowałeś sie jak dupek, przecież kiedyś ją kochałeś, o takich rzeczach się niezapomina. i choćby przez wgląd na wspomnienia, należy traktować się z szacunkiem.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-09-2012 Rufio.
  Zaszła jakaś pomyłka? Z kasy zawsze obrabiają kobiety, przecież to ogólnie wiadomo.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-09-2012 Gość
  to twardziel wylwewa wiadro pomyj????? hm nie wiedziałam


  lekkoduch (Śr., 12-09-2012) napisał:

  A ja jak sie wyprowadzałem to miałem taka straszna złość w sobie ale nie dałem po sobie poznać. Z piwnicy zabrałem swój kanister od benzyny i nigdy już sie do niej nie odezwałem. Poczekalem na odpowiedni moment, sama zadzwonila do mnie i zaproponowała żebym przyjechał po swoje zeczy i powiedziała żebym przyjechał o 18 bo zrobi dobry obiad. Odczułem ze chyba przemyślała sytuacje i sie stęskniła. Wiec ja wtedy rozpocząłem swój atak i wylałem wiadro pomyj na nią w najlepszym momencie kiedy wiedziałem ze jej kogoś brakuje. Powiedziałem ze juz znalazłem sobie kogoś i obiady mam teraz codziennie i ze nigdy mi nie smakowało to co gotowałaś tylko nie chciałem ci sprawiać przykrości. Faceci słuchajcie jak ja triumfowałem ale bylem z siebie dumny. Pozdrawiam twardzieli.

  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3