1% dla Fundacji Gajusz

0 Komentarzy
2 Zdjęcia
Czwartek, 07-04-2011

1% dla Fundacji Gajusz

Przekazując 1% podatku na Fundację Gajusz można pomóc przewlekle chorym dzieciom oraz ich rodzinom z terenu województwa łódzkiego. Fundacja działa od 1998 roku i w ramach Hospicjum Domowego dla Dzieci Ziemi Łódzkiej zapewnia opiekę nieuleczalnie chorym dzieciom, które dzięki całodobowej pracy lekarzy i pielęgniarek nie muszą przebywać w szpitalach, ale mogą być z bliskimi, w domu. Hospicjum wypożycza sprzęt medyczny, kupuje leki, wspiera socjalnie i duchowo. 

Fundacja Gajusz obejmuje opieką dzieci z ciężkimi uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, letalnymi i nieuleczalnymi zespołami uwarunkowanymi genetycznie, wadami wrodzonymi, chorobami nerwowo - mięśniowymi i wrodzonymi błędami metabolicznymi. Fundacja pomaga również małym pacjentom oddziału onkohematologii Szpitala Klinicznego nr 4 im. Marii Konopnickiej przy ul. Spornej w Łodzi. Prowadzi zajęcia muzyczne, plastyczne i towarzyszy dzieciom przez cały rok - podczas urodzin, Dnia Dziecka oraz gdy trzeba pomóc Świętemu Mikołajowi.

Obecnie Fundacja buduje jedno z pierwszych w Polsce Stacjonarne Hospicjum dla Dzieci, którego szacowany koszt to około 1,2 mln zł.
W ramach Fundacji Gajusz pracuje 70 wolontariuszy.

Więcej na temat tej i innych Fundacji znajdziecie Państwo na stronie: http://www.pomagampodatkiem.pl/

Na stronie polecamy także intuicyjny, łatwy w obsłudze program, dzięki któremu bez trudu obliczycie należny podatek i przekażecie 1% na rzecz wybranej Fundacji.

1% dla Fundacji Gajusz

AWP