Żeglowanie tylko z patentem

4 Komentarze
0 Zdjęć
Czwartek, 20-07-2006

Coraz trudniej żegluje się na mazurskich szlakach. I to nie tylko dlatego, że poziom wody jest w niektórych miejscach alarmująco niski. Minister Sportu wydał bowiem zarządzenie, że wypożyczyć jacht czy łódź motorową mogą obecnie jedynie osoby posiadające patent.

Koniec z wolnym żeglowaniem na przepełnionej łódce, gdzie sternikiem jest osoba bez żadnych uprawnień. Aż w 70% przypadków tegorocznych wywrotek łodzi na pokładzie nie było nikogo z patentem.

Być może przepis przychodzi w najwłaściwszym momencie. Jeżeli na najpopularniejszym szlaku wodnym z Warszawy do Węgorzewa są tak ciężkie warunki, że nie radzą sobie nawet najwytrawniejsi żeglarze, co dopiero mówić o amatorach.

Nie wiadomo także jak długo poziom wody będzie tak niski. Wszystko zależy od zrzutów z Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie ilość wody musi pozostać na stałym, niezmienionym poziomie. Tak więc, mimo narzekań mieszkańców Giżycka że cała ta sytuacja utrudnia rozwój miejscowej turystyki, w najbliższym czasie nic się raczej nie polepszy.

WaterBoy

 • Czw., 20-07-2006 gość
  pierwsza
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 20-07-2006 gość
  hej ja jestem z wegorzewa :P  1,2,3......5---"Won dzieci neostrady"
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 21-07-2006 żeglarz
  I bardzo dobrze. Dotyczy to zwłaszcza różnych prymitywów ( będących bardzo często pod wplywem alkoholu ) rozbijających się wielkimi motorówkami, nie zważających na inne jechty i łodzie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 23-07-2006 gość
  gość (Czwartek, 20-07-2006) napisał:  hej ja jestem z wegorzewa :P1,2,3......5---"Won dzieci neostrady"  a w czymci to przeszkadza ze pisza 1,2.... , w koncu to forum mozna pisac co sie chce
  Odpowiedz Zgłoś