Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne

34 Komentarze
6 Zdjęć
Sobota, 02-02-2013

Ponad 20 lat kampanii wreszcie przyniosło skutek – 11 marca 2013 roku Unia Europejska ma ogłosić zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach (dowiedz się które firmy wciąż testują!), a co za tym idzie także import i sprzedaż takich produktów.

Zakaz dotyczy wszystkich rodzajów kosmetyków, od mydeł, poprzez kosmetyki kolorowe, na pastach do zębów kończąc. Jedną z marek, która od lat lobbowała za wprowadzeniem takiego przepisu była The Body Shop. Dzień 11 marca będzie świętować więc wraz z organizacją Cruelty Free International, przygotowując różne imprezy i pamiątki na cześć sukcesu. Jest to także sygnał poparcia dla piękna wolnego od okrucieństwa, wysyłany w kierunku krajów takich jak Chiny, które wciąż wymagają testowania kosmetyków na zwierzętach.

Michelle Thew, Executive Chief z Cruelty Free International, powiedział: "To jest naprawdę historyczne wydarzenie i kulminacja ponad 20 lat kampanii. Teraz zastosujemy naszą determinację i wizję na arenie międzynarodowej w celu zapewnienia, że reszta świata również wprowadzi taki zakaz” .

Wprowadzenie zakazu planowane było już na rok 2009, jednak zostało odłożone by umożliwić firmom kosmetycznym dostosowanie nowych procedur testów. Jednakże komisarz ds. zdrowia i polityki konsumenckiej, Tonio Borg, potwierdził w niedawnym liście, że zakaz powinien zostać wdrożony jak najszybciej: "Uważam, że zakaz powinien wejść w życie w marcu 2013, tuż po podjęciu decyzji przez Parlament i Europejski. Nie jest planowane odroczenie lub odstępstwo od zakazu. Ta decyzja oznacza również, że musimy zwiększyć nasze wysiłki w rozwoju, zatwierdzaniu i przyjmowaniu metod alternatywnych oraz międzynarodowego uznania tych metod".


Źródło: PRnewswire

AG

Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne

Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach

 • Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne
 • Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne
 • Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne
 • Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne
 • Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne
 • Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne
 • Sob., 09-02-2013 Ggg
  Osoby, które z oburzeniem reagują, że teraz kosmetyki nie będą testowanie-znacie takie "przysłowie", że lepiej milczeć udając mądrego niż odezwać się i rozwiać wszelkie możliwości? Widać, że o sprawie nie macie zielonego pojęcia.
  Zacznijmy od tego, że TBS został przejęty przez koncern L'Oreal który w nosie ma los zwierząt więc to niezła hipokryzja z ich strony.

  Poza tym, każdy dopuszczony do użytku kosmetyk MUSI być przetestowany i dobrze zbadany. Na zdrowy rozum firma nie wypuści czegoś po czym spuchniecie jak balon i zaraz ich pozwiecie. Istnieją alternatywne metody testowania jak np. sztuczna skóra a końcowy efekt i tak testuje się na człowieku. Eris bodajże teraz szuka chętnych.
  Dalej, ten przepis dotyczy chyba składników bo gotowych kosmetyków nie można było już wcześniej testować na zwierzętach, od dawna nie można było testować też składników, jeżeli istniała metoda alternatywna.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 19-02-2013 adela
  i bardzo dobrze :) jakie mamy prawo by takie urocze stworzenia: http://toster.pl/tost/249008 skazywać na cierpienie?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-02-2013 Gość
  Gość (Sob., 02-02-2013) napisał:

  pseudonim (Sob., 02-02-2013) napisał:

  Ciekaw jestem o jakiej alternatywie mowa. Na podstawie budowy stosowanych związków można tylko przewidzieć ew. działanie. Swoją drogą, czy to nie dziwne, że komisarz ds. zdrowia i pk jest za rozwiązaniem mniej zdrowym dla konsumenta? Jego stanowisko w tej sprawie powinno być odmienne od stanowiska etyków.  Ludzie ale jesteście slepi i zapatrzeni w siebie ! Juz dość wiedzy posiedliśmy dzięki testowaniu na zwierzętach, czas ograniczyć ich cierpienie i zacząć zyć zgodnie z naturą.  Popieram, dość już ju testowania na zwierzętach! W końcu skończą się ich męczarnie! WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ!!:))
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-02-2013 remanent
  A Kiedy zakaz testowania na zwierzętach leków? Biore pewien suplement diety, Vital3, Preparat z kolagenem typu II nowej generacji. Odbudowuje on moje stawy kolanowe. I jest testowany na ludziach. Miedzy innymi dlatego go wybrałam. Jeśli coś ma działać na człowieka, musi być testowane na nim.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4